Fine Writing Newsletter 03/2018

Fine Writing Newsletter 03/2018

 

Rok 2018 to wyjątkowy czas dla marki Pelikan, ponieważ nasza firma powstała dokładnie 180 lat temu. Międzynarodowa Pasja ! - to wyjątkowa myśli przewodnia na której opiera się nasz jubileuszowy rok.

Tę myśl zawdzięczamy nie tylko założycielowi, Carlowi Hornemann, który stworzył fundamenty firmy, ale także jego następcom, Güntherowi Wagner oraz Fritzowi Beindorff. Założyli Naszą firmę na międzynarodowych rynkach wykazując się zarówno dużą dozą odwagi jak i nowatorskim talentem. To duży sukces, który kontynuujemy z dużą odpowiedzialnością. Pasja jest podstawą dla marki Pelikan.

Edelstein® Ink Collection
Ink of The Year 2018 - Olivine

Zwycięzcą 2018 roku jest … nowy atrament Edelstein Olivine. Fani Pelikana po raz kolejny wybrali swój ulubiony kolor : to ciemniejsza wersja oliwkowo zielonego odcienia, wybranego spośród 1200 propozycji. Ta stworzona i wybrana przez fanów z całego świata barwa, będzie najbardziej pożądana w 2018 roku, wśród miłośników piór wiecznych. Atrament Edelstein Olivine, dostępny będzie jedynie w szklanych flakonach.

Każdy odcień z Naszej kolekcji, zawiera specjalny składnik, który gwarantuje wyjątkowo płynne pisanie.

SPECIAL EDITION
Souverän® 600 Turquoise-White

Ta charakterystyczna nowa seria eleganckich przyborów piśmienniczych jest niezwykle przekonująca. Jest idealnym pomysłem na prezent - dla siebie jak i bliskiej osoby.

Te kolory rozjaśnią każdy dzień! Białe części wykonano z wysokiej jakości żywicy, którą najpierw poddano toczeniu, a następnie wypolerowano na wysoki połysk. Turkusowy korpus z białymi paskami wykonany został z octanu celulozy, z zastosowaniem tradycyjnych, bardzo pracochłonnych procesów. Wszystkie pierścienie i klipsy typowe dla firmy Pelikan pokryte są 24-karatowym złotem. Pióro wieczne posiada dwukolorową stalówkę z 14-karatowego złota z rodowanymi elementami, dostępną w grubościach EF, F, M oraz B. Długopis z tej serii wyposażono w mechanizm obrotowy.

Każde pióro jest składane ręcznie i starannie kontrolowane, tak aby spełniało najsurowsze kryteria jakościowe. Turkusowo-biały Souverän 600 umieszczono w specjalnie zaprojektowanym opakowaniu. Model będzie dostępny od marca 2018 roku przez ograniczony czas i w ograniczonej ilości.

SPECIAL EDITION
Classic M120 Iconic Blue

Czarno-zielona replika modelu M120 została wprowadzona na rynek w 2016 roku.

Obecnie model ten powraca w niebieskim odcieniu. Wyważona mieszanka tradycyjnej nuty oraz ciemnoniebieskiej barwy stanowi idealną kombinację kolorystyczną. Pióro jest wyposażone w jasnoniebieskie okienko ułatwiające kontrolę zawartości atramentu, to niezwykłe połączenie klasycznego designu z nowoczesnością.

Seria M120 która pojawi się w postaci pióra wiecznego, dostępna będzie w pudełku upominkowym pokrytym motywami historycznymi, będzie idealna zarówno dla prawdziwych miłośników Pelikana oraz jako prezent. Dekoracyjny klips stylizowany został na dziób pelikana. Pozłacana stalówka ze stali nierdzewnej posiada specjalny grawer stworzony z myślą o tej serii.

W zależności od indywidualnych preferencji dostępne będą stalówki w rozmiarach EF, F, M i B.