Fire

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255242./firehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255242./firepl_PLFiretrueFireexclusive-text-background

Fire

W ramach edycji specjalnych z cyklu Osiągnięcia Cywilizacji, gdzie ukazały się kolekcje „Evolution of Script” (2007) oraz „Calculation of Times” (2008), Pelikan przedstawia trzecią odsłonę tego cyklu o nazwie „Fire”- Ogień.

Motywem przewodnim kolekcji jest misa wypełniona płomieniami. Z historii wiemy, że w dawnych czasach nasi przodkowie musieli czekać na uderzenie pioruna, aby rozpalić ogień zanim nauczyli się wzniecać go sami. Napełniali trupie czaszki olejem, żeby zatrzymać cenne płomienie dające ciepło, chroniące przed dzikimi bestiami oraz umożliwiające przygotowywanie jedzenia. W dzisiejszych czasach ogień jest w zasięgu ręki, jednak w celu upamiętnienia owego osiągnięcia cywilizacyjnego powstała wyjątkowa kolekcja instrumentów piśmiennych marki Pelikan.

Wykonany z mosiądzu i wielokrotnie lakierowany korpus wydobywa niezwykle żywy kolor czerwieni. Płomienie zdobiące korpus pióra odrysowane techniką laserową pokryto 24-karatowym złotem. Dodatkowo wysadzane topazami iskry wnoszą w motyw płomieni wiele ekspresji. Pióro wieńczy stalówka wykonana z 18-karatowego złota z irydową końcówką, dostępną w rozmiarach F, M oraz B.

Paląc drzewo, nasi przodkowie nauczyli się wytwarzać żar o temperaturze 500°C, co było istotne do tego, aby przetrwać. Kolekcja Limitowana „Fire” dedykowana jest tym niezwykłym jak na tamte czasy umiejętnościom, w związku z tym ukarze się w ograniczonej ilości 500 sztuk w skali światowej.

Każdy instrument piśmienny dostępny będzie w eleganckim czerwonym opakowaniu wraz z dołączoną broszurą opisującą to, co stanowiło źródło inspiracji do stworzenia tejże kolekcji wzbogaconą o szczegółową charakterystykę pióra wiecznego.

Kolekcja piór wiecznych Fire została wydana w 2010 i obejmuje tylko 500 sztuk.

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.