Kalkulacja czasu

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255243./kalkulacja-czasuhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255243./kalkulacja-czasupl_PLKalkulacja czasutrueKalkulacja czasuexclusive-text-background

Kalkulacja czasu

Odmierzanie przemijającego czasu – odwieczne zajęcie ludzi oparte na obserwowaniu natury. Najważniejsze czynniki astronomiczne, takie jak wędrówka Słońca wokół Ziemi oraz fazy księżyca, które ułatwiały kalkulację czasu, gdyż są łatwo dostrzegalne dzięki swej cykliczności.

Na podstawie obserwacji natury nasi przodkowie stworzyli jednostki czasu z podziałem na lata, miesiące, dni oraz godziny. Lata z podziałem na pory roku odlicza się na podstawie wędrówki Słońca wokół Ziemi. Miesiące odpowiadają wędrówce Księżyca wokół Ziemi oraz zmianom faz księżyca. Dzień odmierza obrót Ziemi wokół własnej osi, w konsekwencji mamy zmiany dnia i nocy. Przez kolejne wieki naszej historii Słońce służyło do odmierzania godzin i minut.

W dawnych czasach wiedza na temat nieba była niezbędna do przetrwania dla ludzi mieszkających na terenach rolniczych. Umiejętność odmierzania czasu pozwalała ludziom na dokładne określenie swojego miejsca w ciągu pokoleń oraz ustalenie własnego wieku. W dzisiejszych czasach odmierzanie czasu jest wprost niezbędne. Pomaga nam to w zaplanowaniu naszego dnia oraz pracy. Możemy planować własną przyszłość dzięki umiejętności odmierzania czasu.

Kolekcja Limitowana “Kalkulacja czasu” marki Pelikan, upamiętnia to ważne wydarzenie w dziejach ludzkości. Dzięki ponadczasowej elegancji, wyjątkowej funkcjonalności oraz niezwykłym zdobieniom, pióro wieczne Pelikan przez lata będzie twoim eleganckim i cennym towarzyszem.

Na podstawie wędrówki Księżyca wokół Ziemi, która trwa niecałe 30 dni, człowiek podzielił rok na 12 miesięcy. Na postawie położenia Księżyca i Słońca oraz ich wzajemnych relacji, możemy dostrzec różne oświetlenie Księżyca. Cztery fazy Księżyca, które możemy zaobserwować,: nów, pierwsza kwadra, pełnia i ostatnia kwadra, zostały wytłoczone na skuwce pióra wiecznego marki Pelikan.

W starożytności Babilończycy oraz Grecy na podstawie położenia Słońca na niebie stworzyli pierwsze zegary słoneczne. Pionowy gnomon, rzucał cień na tarczę zegara, odmierzając czas z dokładnością do kilku minut.

Na skuwce pióra wygrawerowano schemat zegara słonecznego z zaznaczeniem tylko jedenastu godzin, natomiast dwunasta godzina znajduje się na zakończeniu klipsa, który jednocześnie symbolizuje cień gnomonu.

Wcześnie rozwinięte cywilizacje przedstawiały zwykle cykle roczne w postaci obrazków. Każdy miesiąc przedstawiają czynności lub wydarzenia, dopasowane do pory roku. Na piórze wiecznym marki Pelikan znajduje się cykl w stylu wczesnego średniowiecza. Motywy takie jak sianie, zbieranie plonów, czy konsumowanie naturalnych produktów są charakterystyczne dla pierwszych powstałych kalendarzy.

W dzisiejszych czasach w wielu częściach świata używany jest kalendarz gregoriański. Nazwa kalendarza pochodzi od papieża Grzegorza XIII, zaadoptowana w XVI w. po wielu reformach, mających na celu zwiększenie precyzyjności i dokładności odmierzania czasu.

Jeżeli cenisz sobie stylową elegancję pisania, to z całą pewnością docenisz mistrzowsko wykonaną, wysokiej jakości stalówkę wykonaną z 18-sto karatowego złota, na której znajduje się motyw Słońca. Zdobienia na korpusie przedstawiają życie codzienne w średniowieczu, wykute w czarnym metalu, następnie pokryte rutenem a na koniec złotem.

Wygrawerowany na zwieńczeniu skuwki numer, sprawia iż każde pióro jest wyjątkowym okazem kolekcjonerskim. Powstało jedynie 760 sztuk tego niezwykłego instrumentu piśmiennego w skali światowej. Kolekcja Limitowana „Kalkulacja czasu” upamiętnia chrześcijański kalendarz, którego początki sięgają 760 roku od założenia Rzymu.

Kolekcja piór wiecznych Kalkulacja czasu została wydana w 2008 i obejmuje tylko 760 sztuk.

 

Więcej informacji

Ekskluzywne opakowanie

Stalówka dopasowana do motywu

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.