M101N Jubilee Pen

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255245./limited-edition-m101n-jubilee-penhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255245./limited-edition-m101n-jubilee-penpl_PLM101N Jubilee PentrueM101N Jubilee Penexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Limited Edition – M101N Jubilee Pen

M101N Jubilee Pen upamiętnia imponujące wydarzenie: 175-lecie firmy Pelikan.

Oparta na oryginalnym kształcie 101N Lizard z 1937 roku, pióro M101N Jubilee Pen zostało stworzone z najwyższą dbałością o szczegóły, z wykorzystaniem wielowiekowego doświadczenia. W 100% stworzone w Niemczech, podobnie jak wszystkie instrumenty piśmienne FWI naszej marki. Połączenie tradycyjnego kształtu z zastosowaniem najnowszych technologii zapewnia doskonałą przyjemność i swobodny przepływ atramentu przy każdym ruchu pióra. Wynik ten jest możliwy jedynie dzięki naszemu bogatemu dziedzictwu.

NAZWA

Rozpocznijmy od krótkiej analizy nazwy. Gdy pierwsze pióro wieczne z mechanizmem tłoczkowym zostało zaprezentowane w 1929 roku, nosiło po prostu nazwę "Pióro wieczne Pelikan".

Wraz ze wzrostem liczby modeli, wprowadzenie numeracji stało się koniecznością. Numer 100 został wybrany w 1930 roku do wszystkich modeli z kolorowymi korpusami. W 1935 roku, pierwsze pióra wieczne z numerem 101 były produkowane na rynki eksportowe. Posiadały one wzór lub kolor nie tylko na obudowie, dopasowana jego kontynuacja znalazła się również na nasadce .

Dwa lata później, większy model został oznaczony dopiskiem “N” dla nowości. Oznaczenie literowe M przed numerem zostało dodane wiele lat później, aby łatwiej można było odróżnić mechanizm tłoczkowy (M od Mechanik z języka niemieckiego) od tradycyjnego systemu na naboje atramentowe. Nazwa pióra mówi nam o długiej historii zainicjowanej przez skróty literowe i liczbowe, które są kamieniem milowym w historii Pelikana.

ZŁOTA STALÓWKA

STALÓWKA Z 18-KARATOWEGO ZŁOTA ręcznie wykonana przez nasz zakład produkcyjny niedaleko Hanoweru w Niemczech. Koniecznych jest aż dziewiętnaście różnych etapów produkcji, aby najdoskonalsza stalówka została wybrana do naszych najbardziej prestiżowych modeli. Dzięki cierpliwości i naszemu know-how, każda stalówka jest sprawdzana przez specjalistów, którzy testują każdą pojedynczą sztukę. Proces trwa tak długo, aż można zagwarantować, że są one miękkie i elastyczne, idealne dla najbardziej wymagających klientów. Stalówka jest całkowicie rodowana, aby uzyskać srebrny połysk idealnie pasujący do pozostałych zdobień.

DIAMENTY

Jako bardzo cenny dodatek, diamenty są umiejscowione wewnątrz gniazda pelikana, które można znaleźć wygrawerowane w górnej części nasadki.

Jakość diamentów jest określona przez dobrze znane kryteria oceny “4C”: kolor, jasność, cięcie i masę (Karat). Diamenty wybrane przez Pelikana należą do górnej części skali. Ich kolor to Top Wesselton i klarowność VS (bardzo małe inkluzje). Ze względu na cięcie brylantowe diamenty oznaczają się wyjątkowym blaskiem. Większe diamenty mają masę 0,004 karata, natomiast dwa mniejsze diamenty mają masę 0,003 karata. Diamenty otoczone są sterlingowym srebrem zapewniającym dyskretny akcent, który idealnie współgra z elegancją tego pióra.

STERLINGOWE SREBRO

STERLINGOWE SREBRO NAJWYŻSZEJ PRÓBY (925) zostało użyte na zakończeniu i w górnej części pióra, jak również w typowym zakończeniu nasadki. Nadaje to tradycyjnemu produktowi zaskakująco nowoczesny wygląd. Pierścienie na nasadce również zostały wykonane ze sterlingowego srebra. Ze względu na specjalną powłokę na powierzchni pióra, srebro pozostanie błyszczące przez wiele lat.

WZÓR

WZÓR SKÓRY JASZCZURKI jest ukształtowany z octanu celulozy, z materiału, który jest oparty na surowej bawełnie. Historycznie, celulozy użyto w korpusie i nasadce, ale materiał ten jest wysoce łatwopalny, dlatego pracujemy od dziesięcioleci z alternatywną bardzo mocną i niezawodną jej wersją. Potrzeba wielu różnych etapów produkcji, aby materiał został prawidłowo uformowany i wypolerowany. Każdy kawałek jest wyjątkowy.

LIMITOWANA

Pióro wieczne jest limitowane do ilości 238 sztuk, jest to liczba upamiętniająca rok założenia - 1838.Indywidualny numer jest wygrawerowany na srebrnej powierzchni nasadki, dzięki czemu każde pióro jest unikatowe. Ten sam, indywidualny numer jest umieszczony na pudełku, które również posiada wzór skóry jaszczurki i zawiera jeden flakon atramentu Edelstein sapphire (niebieski).

 

Szczegółowe informacje

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.