Maki-e Four-Leaf Clover

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255249./maki-e-four-leaf-cloverhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255249./maki-e-four-leaf-cloverpl_PLMaki-e Four-Leaf ClovertrueMaki-e Four-Leaf Cloverexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Czterolistna koniczyna

Czterolistna koniczyna jest jednym z najbardziej znanych amuletów szczęścia. Według starożytnej, europejskiej legendy, bardzo rzadko występująca czterolistna koniczyna przynosi szczęście każdemu, kto ją znajdzie i jest uważana za potężny talizman. Słynna historia dotycząca Napoleona Bonaparte mówi o tym, że uniknął on śmierci, gdy na polu bitwy zatrzymał się, by urwać czterolistną koniczynę, w związku z czym uchylił się przed kulą.

Każdy liść czterolistnej koniczyny ma specyficzne znaczenie: sława, bogactwo, wierna miłość i chwalebne zdrowie, co w połączeniu daje szczęście. Ponadto cztery części koniczyny oznaczają nadzieję, szczęście, serce i zdrowie a także punkty kompasu - wschód, zachód, południe i północ - z czterema opiekuńczymi duchami kierunku, zjednoczonymi w punkcie centralnym. Szansa na znalezienie czterolistnej koniczyny jest jedna na milion - poszczególne części, o których mówi się, że przynoszą miłość, bogactwo, zdrowie, szczęście i sukces a także dobrobyt i fortunę. Pióro wieczne Pelikan Maki-e “Four-Leaf Clover” przedstawia jedną czterolistną koniczynę oraz sześć czterolistnych koniczyn razem z wieloma trzylistnymi koniczynami. Pośród różnych technik, wykorzystano tu również masę perłową oraz złoto, aby w pełni ukazać zaczarowane szczęście.

Maki-e to sztuka japońskiego malarstwa, słynąca ze swego piękna i artyzmu. Dosłowne tłumaczenie słowa Maki-e oznacza “posypany obraz”, ponieważ wzór posypany jest złotym bądź srebrnym proszkiem.

W procesie tym używany jest rzadki japoński lakier Urushi, stosuje się go w kilku warstwach i poleruje wiele razy. Na powierzchni rysuje się wzór przy użyciu kolorowego lakieru. Następnie powierzchnia pokrywana jest kilkoma warstwami lakieru. Technika ta nazywa się Togidashi-Maki-e i wykorzystano ją podczas produkcji wiecznego pióra Pelikan zwanego "Four Leaf Clover". To wieczne pióro zostało wykonane w Kaga - historycznym regionie Japonii, znanym z tradycyjnej sztuki japońskiej.

W roku 1929, firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego. Technika ta została ulepszona, zaktualizowana i jest używana po dziś dzień. Model “Four Leaf Clover” to arcydzieło z precyzyjnie wygrawerowaną stalówką z 18 karatowego złota z rodowanymi akcentami. Logo Pelikan z koroną, numer edycji limitowanej oraz podpis artysty narysowane są ręcznie techniką Maki-e.

Przy wykorzystaniu doświadczenia udoskonalanego od lat i wspaniałego kunsztu, imponujące wieczne pióro Souveraen 1000 jest produkowane w Niemczech a następnie ozdabiane w Japonii, tworząc doskonały produkt będący czymś więcej niż sumą poszczególnych części...bowiem w jego wnętrzu kryje się odrobina magii...

Pióro wieczne zamknięte jest w tradycyjnym, japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna Paulownia.

“Four-Leaf Clover” zostało wydane w roku 2011 w serii limitowanej, jedynie w 88 sztukach na całym świecie.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.