Maki-e Autumn Flowers

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255254./maki-e-autumn-flowershttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255254./maki-e-autumn-flowerspl_PLMaki-e Autumn FlowerstrueMaki-e Autumn Flowersexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Edycja Limitowana

Maki-e Autumn Flowers

W tym wyjątkowym motywie Maki-e tło ozdobione zostało bogatym wzorcem z wykorzystaniem półprzezroczystych czerwonych i czarnych pasków lakieru. Jedna z wykorzystanych w tym wypadku technik nosi nazwę “Kakiwari”, jedynie wyjątkowo utalentowani artyści potrafią ją stosować. Efekt trójwymiarowy powstaje poprzez pozostawienie drobnej linii pomiędzy poszczególnymi rysunkami. Elegancka kompozycja wzbogacona została o kwiat dzwonka, wykonanego przy użyciu niebieskich cząsteczek masy perłowej. Obraz cicho szepce o złotych letnich dniach, zapowiadając melancholię zbliżającej się jesieni.

Efektem końcowym jest arcydzieło, łączące niemieckie rzemiosło, bazujące na ponad 175 latach tradycji i technologii, z doskonałą japońską techniką malowania Maki-e. Do stworzenia tego pióra wiecznego wykorzystano technikę Kaga-Togidashi-Taka-Maki-e. Każde z piór posiada unikatowy numer i podpis artysty. Seria jest limitowana do 88 sztuk na całym świecie. Wszystkie modele posiadają stalówkę w dwóch kolorach, wykonaną z 18-karatowego złota. Pióra umieszczone zostały w tradycyjnym japońskim pudełku na pióra, wykonanym z drewna paulownia.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.