Maki-e Cherry Blossom & Autumn Leaves

Maki-e Cherry Blossom & Autumn Leaves - Set

 Maki-e Cherry Blossom & Autumn Leaves - Set
Opis produktu
Fakty i liczby

Cherry Blossom & Autumn Leaves

Serię Maki-e charakteryzują dwie przeciwne pory roku. Ukazują piękne wiosenne kwiaty i kolorowe jesienne liście. Jako zestaw, łączą w sobie zamknięty krąg pór roku.

Maki-e i Chinkin to najbardziej reprezentatywne techniki zdobienia lakierniczego.

W Maki-e rysunki tworzone są za pomocą lakieru, przy użyciu specjalnego pędzelka. Następnie na projekt nakłada się złotą folię lub posypuje srebrnym proszkiem. Ten staranny i czasochłonny proces powtarza się wiele razy w celu nadania wzorom głębi.

Chinkin to technika zdobienia lakierem poprzez rzeźbienie wzorów na lakierowanej powierzchni przy użyciu ostrego dłuta. Kolejny krok polega na nałożeniu na wyrzeźbiony wzór złotej folii i proszku. W modelach "Cherry Blossom" i "Autumn Leaves" piór wiecznych firmy Pelikan, artyści Maki-e harmonijnie połączyli obie techniki.

W roku 1929, firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego. Technika ta została ulepszona, zaktualizowana i jest używana po dziś dzień. Modele “Cherry Blossom” i “Autumn Leaves” to arcydzieła z precyzyjnie wygrawerowanymi stalówkami z 18 karatowego złota z rodowanymi akcentami. Logo Pelikan z koroną, numer edycji limitowanej oraz podpis artysty narysowane są ręcznie techniką Maki-e.

Przy wykorzystaniu doświadczenia udoskonalanego od lat i wspaniałego kunsztu, imponujące wieczne pióro Souveraen 1000 jest produkowane w Niemczech a następnie ozdabiane w Japonii, tworząc doskonały produkt będący czymś więcej niż sumą poszczególnych części...bowiem w jego wnętrzu kryje się odrobina magii...

Wieczne pióra zamknięte są w tradycyjnym, japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna Paulownia.

Modele “Cherry Blossom” i “Autumn Leaves” zostały wydane w roku 2008. Na świecie dostępnych było jedynie 250 sztuk z każdego rodzaju. Firma Pelikan wyprzedała już wszystkie egzemplarze.

 

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.