Maki-e Dragon and Phoenix

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255260./maki-e-dragon-and-phoenixhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255260./maki-e-dragon-and-phoenixpl_PLMaki-e Dragon & PhoenixtrueMaki-e Dragon and Phoenixexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Dragon i Phoenix

Smok i feniks to najważniejsze stworzenia w mitologii chińskiej, otoczone licznymi legendami oraz folklorem. Chiński smok jest dobrodusznym i łagodnym stworzeniem w przeciwieństwie do swego zachodniego odpowiednika. Jako magiczne zwierze, jest on zdolny do kurczenia się do rozmiarów jedwabnika lub powiększania się do momentu wypełnienia przestrzeni między niebem i ziemią.

Pierwsze pojawienie się feniksa, który później stał się powszechnym symbolem pokoju i dobrobytu, datuje się na 2600 p.n.e. Legenda głosi, że bestia pozostaje w ukryciu i pojawia się tylko wtedy, gdy jest ku temu powód. Tak oto feniks jest gloryfikacją pokojowego panowania i odnoszącego sukcesy władcy.

W przeszłości wizerunek smoka nosił chiński cesarz a feniks był głównym motywem ozdobnym na kostiumach cesarzowych. Duchy tych stworzeń są wciąż bardzo żywą częścią chińskiej kultury. Chociaż na przestrzeni wieków naród chiński został rozsiany po całym świecie, wszyscy przodkowie są wciąż przywiązani do tych potężnych i mistycznych symboli o bogatej tradycji i historii.

Maki-e to tradycyjna japońska technika zdobienia lakierem, która była wykorzystywana do ilustrowania postaci smoka i feniksa. W Maki-e rysunki tworzone są za pomocą lakieru, przy użyciu specjalnego pędzelka. Następnie na projekt nakłada się złotą folię lub posypuje srebrnym proszkiem. Ten staranny i czasochłonny proces powtarza się wiele razy w celu nadania wzorom głębi.

W roku 1929, firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego. Technika ta została ulepszona, zaktualizowana i jest używana po dziś dzień. Modele “Dragon i Phoenix” to arcydzieła z precyzyjnie wygrawerowanymi stalówkami z 18 karatowego złota z rodowanymi akcentami. Logo Pelikan z koroną, numer edycji limitowanej oraz podpis artysty narysowane są ręcznie techniką Maki-e.

Przy wykorzystaniu doświadczenia udoskonalanego od lat i wspaniałego kunsztu, imponujące wieczne pióro Souveraen 1000 jest produkowane w Niemczech a następnie ozdabiane w Japonii, tworząc doskonały produkt będący czymś więcej niż sumą poszczególnych części...bowiem w jego wnętrzu kryje się odrobina magii...

Pióro wieczne zamknięte jest w tradycyjnym, japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna Paulownia.

Model “Dragon & Phoenix”, wydany w roku 2005, był dostępny w serii limitowanej jedynie w 88 sztukach na całym świecie. Firma Pelikan wyprzedała już wszystkie egzemplarze.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.