Maki-e Heavenly Maidens of Dunhuang

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255262./maki-e-heavenly-maidens-of-dunhuanghttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255262./maki-e-heavenly-maidens-of-dunhuangpl_PLMaki-e Heavenly Maidens of DunhuangtrueMaki-e Heavenly Maidens of Dunhuangexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Niebiańskie dziewczęta z Dunhuang

Dunhuang była jedną z czterech prowincji regionu Hexi, utworzonych przez cesarza Wu z dynastii Han w roku 111 p.n.e. Prowincja ta odegrała w przeszłości znaczącą rolę jako posterunek wojskowy, w celu obrony dynastii przed zachodnimi najeźdźcami. Gdy moc dynastii osłabła, Dunhuang znajdowała się przez pewien czas pod panowaniem cudzoziemców. Na przestrzeni lat Dunhuang na przemian podnosiła się i upadała.

Jednak, mimo, że władcy prowincji stale się zmieniali, Dunhuang zawsze była głównym skrzyżowaniem Jedwabnego Szlaku, gdzie spotykali się ludzie Zachodu i Wschodu a kultury, które przywozili rozkwitały. Jedną z takich kultur była kultura buddyjska, charakteryzowały ją znane twarze, malowidła ścienne oraz malowidła buddyjskie.

“Heavenly Maidens of Dunhuang” to dzieło inspirowane malowidłami ściennymi o ponad 1000 letniej historii. Niewinnie i elegancko wyglądające dziewczęta tańczą w cienkich, zwiewnych szatach. Mają na sobie kolorowe pasy, wyrażające wolność ich ducha oraz grają na instrumentach muzycznych. Reprezentują one najwyższe dobro, prawdę i piękno. Ludzie w starożytności wierzyli, iż niebiańskie dziewczęta były symbolem powodzenia. “Heavenly Maidens of Dunhuang” to arcydzieło stworzone pod egida kultury Dunhuang.

Maki-e to tradycyjna japońska technika zdobienia lakierem, która została wykorzystana do zilustrowania Niebiańskich dziewcząt z Dunhuang. W Maki-e rysunki tworzone są za pomocą lakieru, przy użyciu specjalnego pędzelka. Następnie na projekt nakłada się złotą folię lub posypuje srebrnym proszkiem. Ten staranny i czasochłonny proces powtarza się wiele razy w celu nadania wzorom głębi.

W roku 1929, firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego. Technika ta została ulepszona, zaktualizowana i jest używana po dziś dzień. Model “Heavenly Maidens of Dunhuang” to arcydzieło z precyzyjnie wygrawerowaną stalówką z 18 karatowego złota z rodowanymi akcentami. Logo Pelikan z koroną, numer edycji limitowanej oraz podpis artysty narysowane są ręcznie techniką Maki-e.

Przy wykorzystaniu doświadczenia udoskonalanego od lat i wspaniałego kunsztu, imponujące wieczne pióro Souveraen 1000 jest produkowane w Niemczech a następnie ozdabiane w Japonii, tworząc doskonały produkt będący czymś więcej niż sumą poszczególnych części...bowiem w jego wnętrzu kryje się odrobina magii...

Pióro wieczne zamknięte jest w tradycyjnym, japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna Paulownia.

Model “Heavenly Maidens z Dunhuang”, wydany w roku 2007, był dostępny w serii limitowanej jedynie w 88 sztukach na całym świecie. Firma Pelikan wyprzedała już wszystkie egzemplarze.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.