Maki-e Hikaru Genji & Genji Aoi no ue

Maki-e Genji Aoi no ue & Hikaru Genji - Set

 Maki-e Genji Aoi no ue & Hikaru Genji - Set
Opis produktu
Fakty i liczby

Genji

“Opowieść o Genji” to najstarsza japońska powieść napisana tysiąc lat temu. Pióro wieczne Pelikan “Genji” przedstawia bohatera powieści, zwanego “Hikaru Genji” a drugie pióro wieczne prezentuje bohaterkę “Aoi no Ue”.

Pióro z bohaterem jest ozdobione chmurami, kołami oraz kwiatami malwy, odnoszącymi się do głównych elementów starożytnej opowieści. Na wiecznym piórze z bohaterką znajdują się kadzidła i winorośl.

Maki-e is a traditional Japanese technique to create ornamental lacquer ware, and this technique was used to illustrate the Genji tale. In Maki-e, designs are drawn with lacquer using a special brush. Then gold foil, gold and silver powder are sprinkled or stuck onto the design. This careful and time-consuming process is repeated many times in order to give depth to the designs.

Maki-e to tradycyjna japońska technika zdobienia lakierem, która została wykorzystana do zilustrowania opowieści z Genji. W Maki-e rysunki tworzone są za pomocą lakieru, przy użyciu specjalnego pędzelka. Następnie na projekt nakłada się złotą folię lub posypuje srebrnym proszkiem. Ten staranny i czasochłonny proces powtarza się wiele razy w celu nadania wzorom głębi.

W roku 1929, firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego. Technika ta została ulepszona, zaktualizowana i jest używana po dziś dzień. Zestaw piór “Genji” to arcydzieło z precyzyjnie wygrawerowanymi stalówkami z 18 karatowego złota z rodowanymi akcentami. Logo Pelikan z koroną, numer edycji limitowanej oraz podpis artysty narysowane są ręcznie techniką Maki-e.

Przy wykorzystaniu doświadczenia udoskonalanego od lat i wspaniałego kunsztu, imponujące wieczne pióro Souveraen 1000 jest produkowane w Niemczech a następnie ozdabiane w Japonii, tworząc doskonały produkt będący czymś więcej niż sumą poszczególnych części...bowiem w jego wnętrzu kryje się odrobina magii...

Pióra wieczne jako zestaw zamknięte są w tradycyjnym, japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna Paulownia.

Zestaw “Genji”, wydany w roku 2002, był dostępny w serii limitowanej jedynie w 60 zestawach na całym świecie. Firma Pelikan wyprzedała już wszystkie egzemplarze.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.