Maki-e Mubyo & Takara-zukushi

Maki-e Mubyo & Takara-zukushi - Set

 Maki-e Mubyo & Takara-zukushi - Set
Opis produktu
Fakty i liczby

Mubyo & Takara-zukushi

Zestaw ten prezentuje dwa podstawowe ludzkie pragnienia - zdrowie, zwane w Japonii Mubyo oraz bogactwo, zwane Takara-zukushi.

Na wiecznym piórze “Mubyo” przedstawiono sześć tykw (specjalnych mis). Według japońskiej legendy, Bóg mieszka w wielkiej tykwie. Z tego powodu, jest ona ceniona jako talizman. Połączenie sześciu tykw w języku japońskim wymawia się “Mubyo”, co oznacza brak choroby. Z tego względu sześć tykw to cenione przedmioty, które mają przynosić długie i zdrowe życie.

Na modelu “Takara-zukushi” przedstawiono kilka postaci. Wszystkie są symbolem bogactwa i są narysowane techniką Kissho, która podobno przynosi szczęście.

Nyoi-hoju: Ta cenna kula spełnia marzenia

Hoh-yaku: Klucz do skarbu

Uchide-no-Kuzuchi: Magiczny młotek, który zapewnia wszystko o czym się marzy

Choji: Tropikalne, wiecznie zielone drzewo, dostarczające ziołowe leki i przyprawy

Oprócz powyższych symboli narysowane są: Tachibana (mandarynka), Tabane-noshi (paczka żetonów dołączonych do podarunku), Fundo (tradycyjna waga do pomiaru ciężaru ciała), Kinchaku (pokrowiec z tkaniny) oraz Makimono (zrolowany dokument). Symbole te uznawane są za przynoszące szczęście i stosowane również jako wzory na tradycyjnych japońskich ubraniach i szarfach.

Maki-e to sztuka japońskiego malarstwa, słynąca ze swego piękna i artyzmu. Dosłowne tłumaczenie słowa Maki-e oznacza “posypany obraz”, ponieważ wzór posypany jest złotym bądź srebrnym proszkiem. W procesie tym używany jest rzadki japoński lakier Urushi, stosuje się go w kilku warstwach i poleruje wiele razy. Na powierzchni rysuje się wzór przy użyciu kolorowego lakieru. Następnie powierzchnia pokrywana jest kilkoma warstwami lakieru. Technika ta nazywana jest Togidashi-Maki-e. Ponadto, artysta może zmieszać sproszkowany węgiel drzewny wraz ze złotym proszkiem i wsypać do lakieru, tak, aby wzór został wybrzuszony: Jeśli przejedziesz kciukiem po powierzchni, poczujesz różnicę. Technika ta nazywana jest Taka-Maki-e.

W modelach "Mubyo" i "Takara-zukushi" piór wiecznych Pelikan, artyści Maki-e harmonijnie połączyli obie techniki. Wieczne pióra "Mubyo" i "Takara-zukushi" firmy Pelikan, zostały wykonane w Kaga - historycznym regionie Japonii, znanym z tradycyjnej sztuki japońskiej.

W roku 1929, firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego. Technika ta została ulepszona, zaktualizowana i jest używana po dziś dzień. Modele “Mubyo” i “Takara-zukushi” to arcydzieła z precyzyjnie wygrawerowanymi stalówkami z 18 karatowego złota z rodowanymi akcentami. Logo Pelikan z koroną, numer edycji limitowanej oraz podpis artysty narysowane są ręcznie techniką Maki-e.

Przy wykorzystaniu doświadczenia udoskonalanego od lat i wspaniałego kunsztu, imponujące wieczne pióro Souveraen 1000 jest produkowane w Niemczech a następnie ozdabiane w Japonii, tworząc doskonały produkt będący czymś więcej niż sumą poszczególnych części...bowiem w jego wnętrzu kryje się odrobina magii...

Pióro wieczne zamknięte jest w tradycyjnym, japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna Paulownia.

Zestaw "Mubyo" oraz "Takara-zukushi", wydany po raz pierwszy w roku 2002, był dostępny w serii limitowanej jedynie w 60 zestawach na całym świecie. Firma Pelikan wyprzedała już wszystkie egzemplarze.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.