Maki-e Karajishi (chiński lew)

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255266./maki-e-karajishihttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255266./maki-e-karajishipl_PLMaki-e KarajishitrueMaki-e Karajishi (chiński lew)exclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Karajishi (chiński lew)

W starożytnych Chinach tygrysa uważano za króla zwierząt, ale w momencie, gdy w obrębie Jedwabnego Szlaku zaczęły krążyć pogłoski na temat lwów, to one zajęły miejsce tygrysów. Lwy były również cenione jako symbol władzy królewskiej – nie tylko w Chinach, ale również w Egipcie oraz Indiach, gdzie statuetki lwów umieszczano w pałacach panujących rodów, celem reprezentowania władzy królewskiej oraz ochrony króla.

Karajishi to wyimaginowany lew, wprowadzony do Japonii przez dynastię Tang (od 7 do10 wieku). Zarówno na Wschodzie oraz Zachodzie, lew był uznawany za cenne zwierzę przynoszące szczęście, oddalające zło, przyciągające szczęście i promujące radość. Na wiecznym piórze znajdują się dwa lwy oraz kolorowe kulki, które miały przynosić radość, fortunę i spełniać marzenia.

Maki-e to tradycyjna japońska technika zdobienia lakierem, która została wykorzystana do zilustrowania Karajishi. W Maki-e rysunki tworzone są za pomocą lakieru, przy użyciu specjalnego pędzelka. Następnie na projekt nakłada się złotą folię lub posypuje srebrnym proszkiem. Ten staranny i czasochłonny proces powtarza się wiele razy w celu nadania wzorom głębi.

W roku 1929, firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego. Technika ta została ulepszona, zaktualizowana i jest używana po dziś dzień. Pióro Pelikan “Karajishi” to arcydzieło z precyzyjnie wygrawerowaną stalówką z 18 karatowego złota z rodowanymi akcentami. Logo Pelikan z koroną, numer edycji limitowanej oraz podpis artysty narysowane są ręcznie techniką Maki-e.

Przy wykorzystaniu doświadczenia udoskonalanego od lat i wspaniałego kunsztu, imponujące wieczne pióro Souveraen 1000 jest produkowane w Niemczech a następnie ozdabiane w Japonii, tworząc doskonały produkt będący czymś więcej niż sumą poszczególnych części...bowiem w jego wnętrzu kryje się odrobina magii...

Wieczne pióra zamknięte są jako zestaw w tradycyjnym, japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna Paulownia.

“Karajishi”, wydane w roku 2007, jest dostępne w serii limitowanej w ilości 88 sztuk na całym świecie.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.