Moonlight

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255271./moonlighthttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255271./moonlightpl_PLMoonlighttrueMoonlightexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Moonlight

Metoda zdobienia masą perłową polega na osadzaniu na pokrytej lakierem powierzchni drobinek masy perłowej. Ze względu na silną iryzacją niezwykle popularnym i wdzięcznym tworzywem dekoracyjnym jest masa perłowa z wewnętrznej części muszli skorupiaków.

W 2005 roku Pelikan zaprezentował liczącą jedynie 200 sztuk Limitowaną Edycją piór wiecznych wykonanych przy użyciu metody zdobienia masą perłową "Sunlight (Kyokko) & Moonlight (Gekko)". Głównym motywem są promienie wschodzącego słońca (Kyokko) i blasku księżyca (Gekko). Model ”Sunlight & Moonlight" stanowił kontynuację modelu , który cieszył się ogromną popularnością i został sprzedany w bardzo krótkim czasie.

Teraz, po sześciu latach, Pelikan ma zaszczyt zaprezentować kolejną limitowaną edycję piór wiecznych zdobionych masą perłową, która również liczy 200 sztuk. Nosi ona nazwę "Moonlight (Gekko)" i nawiązuje do modelu M1000.

Model "M1000 Moonlight" został ozdobiony elementami muszli występujących u wybrzeży Australii słuchotek. Piękne, błyszczące w kolorze niebieskim elementy umiejscowiono na skuwce i korpusie pióra. Następnie pokryto czarnym lakierem i kilkukrotnie wypolerowano. Po pokryciu powierzchni lakierem, konieczne jest jej wysuszenie i ponowne kilkukrotne wypolerowanie. Za pomocą techniki maki-e na powierzchni pióra uwieczniono inicjały artysty i numer edycji limitowanej. Na tak przygotowaną powierzchnię naniesiono się złoty pył i pozostawiono do całkowitego wyschnięcia. Ostatnim etapem wykonania pióra jest jego polerowanie.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.