M1000 Raden Starlight

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255273./m1000-raden-starlighthttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255273./m1000-raden-starlightpl_PLM1000 Raden StarlighttrueM1000 Raden Starlightexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Edycja Limitowana

Souverän® M1000 Raden Starlight

Pióra wieczne z kolekcji Raden należą dziś do najczęściej wybieranych piór. Raden to tradycyjne japońskie rzemiosło dekoracyjne, wykorzystywane do lakierowania oraz w stolarstwie. Pióro wieczne M1000 Sunlight wykonane jest z muszli uchowca z Morza Japońskiego. W trakcie produkcji muszlę uchowca kładzie się na ziemi i miażdży twardym kamieniem na bardzo drobne płatki. Następnie płatki są cięte w wąskie paski i przytwierdzane do powłoki lakieru wokół nasadki i korpusu pióra wiecznego M1000. W części ozdobione jest złotym pyłem, które sprawia, że pióro przypomina roziskrzone nocne niebo pełne gwiazd. Powierzchnia zostaje ponownie pokryta lakierem a następnie wypolerowana. Numer każdego pióra został narysowany przy użyciu technik Maki-e.

Gdy w 1929 roku firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego, nikt nie przypuszczał, że ta sama technika przetrwa dekady. Technika została ulepszona i jest używana po dziś dzień. Model M1000 jest idealną propozycją dla osób, które dużo piszą ze względu na największą pojemność tłoka z wszystkich dostępnych obecnie na rynku piór wiecznych.

Pióro wieczne marki Pelikan M1000 Starlight to prawdziwe arcydzieło, którego stalówka w rozmiarze M została wykonana z 18-karatowego złota. Każdy egzemplarz pióra wiecznego został zapakowany w ekskluzywne pudełko upominkowe wykonane z tradycyjnego japońskiego drewna Paulownia. M1000 Starlight ukaże się jesienią 2014 roku w ograniczonym nakładzie 333 egzemplarzy na całym świecie.

 

Szczegółowe informacje

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.