Souverän® M800 Raden Royal Gold

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255275./souver%C3%A4n-m800-raden-royal-goldhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255275./souver%C3%A4n-m800-raden-royal-goldpl_PLSouverän® M800 Raden Royal GoldtrueSouverän® M800 Raden Royal Goldexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Edycja Limitowana

Souverän® M800 Raden Royal Gold

Raden to tradycyjne japońskie rzemiosło dekoracyjne, wykorzystywane do lakierowania oraz w stolarstwie.

Efektem żmudnej pracy artysty wykorzystującego wąskie paski z muszli, są piękne i zachwycające dzieła sztuki, z których każde jest niepowtarzalne.

Pierwszy etap pracy nad piórem wiecznego M800 Royal Gold polega na pokryciu jego powierzchni japońskim lakierem Urushi w odcieniu głębokiej czerni. Następnie wykonywane są charakterystyczne paski z cząstek niezwykle kosztownej białej masy perłowej. Paski te są zdobione na tylnej stronie 14-karatowym złotem. Dzięki ponownemu pokryciu lakierem paski zostają przytwierdzone do powierzchni. Zwieńczeniem całego procesu pracy nad powstaniem pióra jest sygnownie i narysowanie numeru pióra przez artystę za pomocą techniki Maki-e. Technika Maki-e jest szlachetną techniką zdobienia, słynącą z niebywałego artyzmu, która była zastrzeżona dla japońskiej rodziny cesarskiej jako insygnium władzy.

Edycja Limitowana Raden stanowi przeniesienie niesamowitej japońskiej sztuki zdobienia Makie-e na model piór wiecznych z słynnej serii Souverean.

Pióra wieczne Raden M800 Royal Gold posiadają precyzyjnie wycyzelowane i rodowane stalówki z 18-karatowego złota w rozmiarze M. Każde pióro wieczne z tej serii zostało umieszczone w tradycyjnym, japońskim pudełku, wykonanym z drewna Paulownia.

Edycja Limitowana Raden M800 Royal Gold będzie dostępna od czerwca 207 roku w ilości 388 sztuk na całym świecie.

 

Szczegółowe informacje

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.