Wiszące Ogrody Babilonu

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255277./wiszace-ogrody-babilonuhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255277./wiszace-ogrody-babilonupl_PLWiszące Ogrody BabilonutrueWiszące Ogrody Babilonuexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Wiszące Ogrody Babilonu

Hołd złożony estetyce i umiejętnościom

Wiszące ogrody powstały z polecenia króla Nabuchodonozora II w roku 600 p.n.e., które stanowiły prezent dla jego żony Amytis. Wśród obszaru pustynnego – jaki stanowi rejon Babilonu, ogrody miały przypominać królowej zielony dom w Persji. Starożytne pisma opowiadają o zadziwiającej strukturze, która składała się z tarasów ułożonych stopniowo, gdzie rosły egzotyczne drzewa, krzewy, kwiaty i zioła. Ogromną powierzchnię ogrodów nawadniano wodą z Eufratu, którą dostarczała na poszczególne poziomy specjalna sieć kanałów i drenów. Wiszące Ogrody Babilonu stanowiły połączenie naturalnego piękna i estetyki z nowoczesną technologią czyniąc z nich prawdziwe dzieło sztuki. Zainspirowana tym firma Pelikan, stworzyła pióro łączące w sobie najwyższą precyzję, tradycyjne rzemiosło, kunszt artystyczny oraz prezentujące niezwykłe umiejętności techniczne. Kolekcja Limitowana powstała dla uświetnienia Wiszących Ogrodów Semiramidy w Babilonie. Zdobienia ukazują starożytną strukturę tarasów wspieraną przez kolumny i łukowe sklepienia. Podobizna ułożonych stopniowo ogrodów znajduje się również na skuwce.

Wiszące Ogrody Babilonu ciągnęły się po obu stronach na 120 m. zaś wznoszące się tarasy były oddzielone od siebie, ułożone stopniowo zgodnie z tym co znajdujemy w źródłach historycznych na temat struktury. W IV wieku p.n.e. babiloński kapłan Berossos jako pierwszy opisał piękno ogrodów, bazując na dokumentacji pochodzącej z Babilonu. Jego prace zostały utracone, jednak kroniki z II wieku p.n.e. cytujące jego dzieło, utrzymały przy życiu wiedzę na temat starożytnych ogrodów. Niezwykła forma sztuki budowlanej ogrodów z całą pewnością sprawiała, iż obserwator miał wrażenie jakby ogrody unosiły się w powietrzu, jednakże krył się za tym wysokorozwinięty poziom wiedzy technicznej. Prawdopodobnie ściany wraz z kolumnami stanowiące konstrukcję nośną zbudowane były z palonej cegły tworząc przejścia pod poszczególnymi tarasami. Uważa się iż fundamenty każdego z tarasów wyposażone były w sieć kanałów, zbudowane z naturalnego asfaltu, cegieł oraz sitowia, dzięki czemu woda nie przesiąkała na niższe poziomy. Na najwyższe piętrach znajdowała się najżyźniejsza gleba.

Informacje na temat kolekcji.

Firma Pelikan wyznaczyła rygorystyczne standardy edycji „Siedem Cudów Świata”: najwyższej klasy rzemiosło wraz z artystycznym wykonaniem każdej z kolekcji uwzględniające tematykę - stanowią dwa najważniejsze warunki. Kolekcja Limitowana piór wiecznych „Wiszące Ogrody Babilonu” łączy w sobie niemiecką precyzję rzemiosła z elementami z minionej epoki. Każdy, nawet najmniejszy element został starannie zaprojektowany i wykonany, aby wiernie odzwierciedlić i złożyć hołd temu niezwykłemu osiągnięciu. Wiszące Ogrody ukryte w instrumencie piśmiennym zostały starannie przemyślane w każdym szczególe. Pokryta złotem skuwka przybrała postać czteropoziomowej struktury tarasów. Pokryty lakierem, ciemnozielony korpus urzeka połyskującą powierzchnią, kontrastującą ze złoceniami uchwytu i zwieńczenia pióra wiecznego. Korpus gładko przechodzi w doskonale wykonaną część przednią pióra. Ręcznie robioną, 18-sto karatowa stalówkę, zdobi niepowtarzalny wzór przedstawiający tarasy ogrodów babilońskich. Seria instrumentów piśmiennych dedykowana „Wiszącym Ogrodom Babilonu” wyróżnia się elegancją, unikatową funkcjonalnością i niezawodnością. Nowa Kolekcja Limitowana posiada własny indywidualny numer seryjny, wygrawerowany na zwieńczeniu korpusu, czyniąc każde pióro wieczne tej serii unikatowym dziełem sztuki. Firma Pelikan wyprodukowała zaledwie 410 sztuk piór wiecznych. Liczba piór symbolizuje dzieło babilońskiego kapłana Berossos’a, pochodzące z IV wieku p.n.e., pierwszego znanego nam pisarza, dzięki któremu pamięć o tym wspaniałym ogrodzie pozostała do dziś.

Kolekcja piór wiecznych Wiszące Ogrody Babilonu została wydana w 2009 i obejmuje tylko 410 sztuk.

 

Więcej informacji

Ekskluzywne opakowania

Wspaniałe detale

 

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.