Piramidy z Gizy

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255280./piramidy-z-gizyhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255280./piramidy-z-gizypl_PLPiramidy z GizytruePiramidy z Gizyexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Piramidy z Gizy

Świadkowie dawno zapomnianej kultury

Pióro wieczne „Piramidy z Gizy“ stanowi ukłon w stronę historycznego arcydzieła, który jest nadal unikatowy w swoich wymiarach. W latach 2950 - 2470 p.n.e. wszelkie budowle powstawały w formie grobowców egipskich faraonów: Cheopsa, Cheprena, Mycerinusa, które przetrwały przez wieki do dnia dzisiejszego.

Miejsca pochówku faraonów i królów stanowią pewien rodzaj inspiracji artystycznej, która zachwyci fanów sztuki pisania tak mocno jak miłośników starożytnego Egiptu, za sprawą mistrzowskiego wykonania przy użyciu wysokiej jakości materiałów.

Ogromna ilość detali, sprawiają że pióro jest absolutnie wyjątkowe – kształt końcówki skuwki przedstawia koronę faraona Cheopsa, oddając mu tym samym hołd. Niezwykłe wykonanie logo Pelikana w formie płaskorzeźby, dowodzi iż pióro jest istną perłą w swojej klasie.

Informacje na temat kolekcji.

Każde pióro posiada swój indywidualny, wygrawerowany numer seryjny, czyniąc go niewątpliwie wyjątkowym. Firma Pelikan wyprodukowała jedynie 445 sztuk w skali światowej – składając hołd greckiemu historykowi Heredotowi, który w roku 445 p.n.e. zbierał informacje na temat piramid.

Kolekcja piór wiecznych Piramidy z Gizy została wydana w 2004 i obejmuje tylko 445 sztuk.

 

Więcej informacji

Niezwykłe detale

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.