Silver Screen

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255283./silver-screenhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255283./silver-screenpl_PLSilver ScreentrueSilver Screenexclusive-text-background

Silver Screen

Magia ekranu
...czas zatrzymany na wieczność

Ekskluzywna kolekcja limitowana licząca 420 sztuk piór wiecznych, oddaje hołd ponad stuletniej historii filmu. Wykonany z celuloidu korpus nawiązuje do wykorzystywania tego surowca do produkcji taśm filmowych w przeszłości.

W roku 1887 Hannibal Goldwin wynalazł film w rolce wykonany z celuloidu, jako nowy nośnik fotograficzny, tworząc podwaliny dla przemysłu filmowego. W ten sposób stworzył coś więcej niż tylko nowy materiał filmowego obrazowania: sprawił iż możliwe stało się dzielenie chwilami zabawy i radości, a wszystko dzięki magii kina. Dopiero po pojawieniu się taśm filmowych, takie gwiazdy jak: Charlie Chaplin, Marilyn Monroe czy James Dean zdobyły międzynarodową sławę. Jednak początki nie były łatwe: film składający się z niezwykle łatwopalnego azotanu celulozy, w kontakcie z ciepłem niemal stawał w płomieniach. W roku 1950 wyeliminowano zagrożenie poprzez użycie innego materiału do produkcji taśm filmowych.

Przemiana Hollywood jako centrum filmu świata zachodniego rozpoczęła się w 1911 roku. Krótko po tym jak otworzono pierwszą wytwórnię filmową na Zachodnim Wybrzeżu, wiele studiów nagraniowych przeniosło się z Nowego Jorku – pierwotnego epicentrum przemysłu. Łagodny klimat, czas letni oraz brak regulacji oraz ograniczeń obowiązujących w nowojorskiej wytwórni filmowej Motion Picture Patents Company (MPPC), sprawiały iż społeczność Los Angeles wydawała się być bardziej atrakcyjna dla przemysłu filmowego. Tryumf przemysłu filmowego z Zachodniego wybrzeża nad Wschodnim Wybrzeżem rozpoczynał i zwiastował nową erę hollywoodzkich filmów i gwiazd. Począwszy od czarno – białych niemych filmów, poprzez filmy dźwiękowe oraz pełne efektów specjalnych dzisiejsze hity kinowe, żaden przemysł nie ewaluował w takim tempie jak Hollywoodzka Fabryka Snów. Aleja Sław jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Hollywood. Chodnik Hollywood Boulevard zawiera ponad 2000 płyt chodnikowych z pięcioramienną gwiazdą upamiętniające znane osobistości ze świata show-biznesu.

Podobnie jak “Dzisiejsze czasy”, “Casablanca” lub “Przeminęło z wiatrem”, Kolekcja Limitowana „Silver Screen” stanowi klasyczną ikonę stworzoną dla przyszłości. Korpus wykonany z najwyższej jakości masy żywicznej w głębokiej czerni, dekoruje wstęga klatek filmowych ze srebrnymi gwiazdami wysadzanymi rubinami. Pióro powstało w celu uczczenia hollywoodzkiej kinematografii. Klasyczna czerń w połączeniu ze srebrem tworzy ponadczasową elegancję. Kolekcja Limitowana „Soilver Screen“ posiada indywidualny numer każdego pióra, wygrawerowany na pokrętle tłoka.

Dostępna grubość stalówki: M

Kolekcja piór wiecznych Silver Screen została wydana w 2009 i obejmuje tylko 420 sztuk.

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.