Demonstrator M1005

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255324./demonstrator-m1005https://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255324./demonstrator-m1005pl_PLDemonstrator M1005trueDemonstrator M1005exclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Kolekcja specjalna Demonstrator M 1005 - Serce pióra jak na dłoni

Gdy w 1929 roku firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego, nikt nie przypuszczał, że ta sama technika przetrwa dekady... Technika została ulepszona i jest używana po dziś dzień. Model pióra wiecznego Demonstrator, który został zaprezentowany w mniejszym rozmiarze, tylko po to, by pokazać jak działa mechanizm tłoka, odniósł olbrzymi sukces na skalę światową. Prawdziwą gratką dla fascynatów techniki jest możliwość podziwiania mechanizmu „w akcji” za każdym razem, gdy napełniają swoje pióro wieczne ... Firma Pelikan zdecydowała się na ponowne wprowadzeniu do sprzedaży Edycji Specjalnej Demonstrator 1005 w 2011 roku.

Wielkim wyzwaniem jest produkcja modelu pióra wiecznego Demonstrator: Proces produkcji wymaga zachowania szczególnie wysokich standardów, aby w jego trakcie do wnętrza pióra nie dostał się widoczny później z zewnątrz pyłek kurzu, którego nie można usunąć. By wnętrze transparentnego pióra wiecznego było równie atrakcyjne jak jego zewnętrzna forma, z szczególną dbałością wyszlifowane są wszystkie części techniczne, po to by smar nie tłoka nie obniżał wartości estetycznych. Poza tym mosiężna cześć tłoka, która zazwyczaj nie pozwala zajrzeć do środka, posiada specjalne okienko, dzięki któremu można obejrzeć mechanizm działania tłoka od wewnątrz. Wszystkie te cechy sprawiają, że pióro to nie ma sobie równych.

M1005 jest największym z tłoków zastosowanych w piórach wiecznych Pelikan i posiada większą pojemność od jakiegokolwiek innego tłoka pióra wiecznego na rynku. Stalówka wygrawerowana z 18 karatowego złota, całkowicie pokryta rodem. Zarówno pierścienie jak i klips pokryte są palladium.

Pióro wieczne Demonstrator zamknięte jest w atrakcyjnym pudełku upominkowym z wbudowanym okienkiem, które pozwala przyjrzeć się modelowi pióra wiecznego.

Znamienna dla marki Pelikan dbałość o detale i wspaniały kunszt niemieckiego rzemiosła sprawiły, że model pióra wiecznego M1005 Demonstrator zdobył w 2011 roku prestiżową, francuską nagrodę Le Trophée du Stylographe".

 

Więcej informacji

 

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.