Kolekcja Specjalna "Indian Summer"

Indian Summer Pióro wieczne M640

 Indian Summer Pióro wieczne M640
Opis produktu
Fakty i liczby

Czerwona gra świateł

Doświadczenie “Indiańskiego Lata” jest niepowtarzalne. Jesienią drzewa zmieniają kolor mieniąc się zapierającymi dech w piersiach barwami żółci, pomarańczy, czerwieni oraz brązu. Ten niezwykły spektakl natury nosi również nazwę „jesienne listowie” i najbardziej zjawiskowo prezentuje się w Nowej Anglii i Kanadzie. Zaczyna się w sierpniu na Alasce oraz w górzystej części Kanady i trwa do listopada, rozprzestrzeniając się wzdłuż niemal całych Stanów Zjednoczonych. Ta niezwykła gra kolorów jest szczególnie wyraźna w rejonie Berkshire, górzystym region zachodniej części Massachusetts. To magiczne wydarzenie jest spowodowane sezonowym, łagodnym klimatem. Pierwszy nocny przymrozek, późne letnie słońce, rozgrzewa do przyjemnych 20°C w ciągu dnia. Określenie „Indian Summer” zdaje się wywodzić od rdzennych mieszkańców Ameryki. Opisuje ich miłość do wyrazistych kolorów i ostatniego sezonu polowań przed nadejściem zimy, kiedy jeszcze ciepłe temperatury zachęcają zwierzęta do opuszczenia ich kryjówek.

Kolekcja Specjalna “Indian Summer” wykonana została z najwyższej jakości materiałów. Cała kolekcja zachwyca mnogością kolorów lakierowanych powierzchni z lśniącymi metalowymi elementami. Pięknie zabarwione powierzchnie przechodzą w wykonane z ciemno brązowej żywicy część przednią i pokrętło tłoczka. Dekorowana rodem stalówka 18-sto karatowego złota jest mistrzowsko wyprofilowana, wypolerowana i starannie ręcznie pasowana.

Kolekcję tworzą: pióro wieczne, długopis i pióro kulkowe. Niezwykły nowe pióro z serii „Cuda Natury” jest z dumą oferowane przez firmę Pelikan, która od 1929 roku słynie z produkcji wysokiej jakości instrumentów piśmiennych. Naszym celem jest nie tylko doskonalenie techniki, ale również nadanie każdemu wyprodukowanemu egzemplarzowi niepowtarzalnego charakteru.

Kolekcja "Indian Summer" została wydana w roku 2009 i jest kolekcją limitowaną.

 

Zobacz wideo na temat produktów

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.