Kolekcja Specjalna "Mount Everest"

Mount Everest Pióro wieczne M640

 Mount Everest Pióro wieczne M640
Opis produktu
Fakty i liczby

Unikatowe i spektakularne jak najwyższe góry na świecie

Najwyższa góra świata powstała, jak zresztą cały łańcuch Himalajów, w efekcie zderzenia płyt indyjskiej oraz euroazjatyckiej. Proces ten rozpoczął się około 50 milionów lat temu i trwa nadal. W wyniku ruchów płyt kontynentalnych Mount Everest wzrasta każdego roku o parę milimetrów. Mierzący 8.850 metrów szczyt wraz z sześcioma najwyższymi górami innych kontynentów określane są mianem "siedmiu szczytów". Górę tę cechuje klimat ekstremalny. Temperatura w najzimniejszym miesiącu wynosi -60 °C. Natomiast gdy o szczyt uderza południowo-zachodnia nawałnica wysokościowa, powstają wiatry o prędkości 285 km/h. Ogromne wysokości opadów śnieżnych sięgające 3 metrów dziennie nie są tu rzadkością. Wspinaczka jest możliwa jedynie w te pojedyncze dni, które cechuje w miarę stabilna pogoda. Po raz pierwszy górę zdobyli nowozelandczyk Edmund Hillary wraz z Szerpą Tenzingiem Norgayem dnia 29 maja 1953 roku. To wydarzenie świętowano na całym świecie jako zdobycie "trzeciego bieguna". Do dzisiaj odnotowano około 3.680 wspinaczek.

Specjalna edycja "Mount Everest" jest wykonana z najlepszych materiałów. Uwagę przyciąga metalowy korpus ozdobiony starannymi grawerami oraz pozłacanym symbolem masywu górskiego. Zakończenie pióra stanowią wykonane ze szlachetnej żywicy elementy części przedniej i uchwytu. Dekorowana rodem stalówka z 18-karatowego złota jest mistrzowsko wyprofilowana, wypolerowana i starannie ręcznie pasowana.

Kolekcję tworzą: pióro wieczne, długopis i pióro kulkowe. Niezwykłe nowe pióro z serii „Cuda Natury” jest z dumą oferowane przez firmę Pelikan, która od 1929 roku słynie z produkcji wysokiej jakości instrumentów piśmiennych. Naszym celem jest nie tylko doskonalenie techniki, ale również nadanie każdemu wyprodukowanemu egzemplarzowi niepowtarzalnego charakteru.

Kolekcja "Mount Everest" została wydana w roku 2008 i jest kolekcją limitowaną.

 

Zobacz wideo na temat produktów

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.