Kolekcja Specjalna "Niagara Falls"

Niagara Falls Pióro wieczne M640

 Niagara Falls Pióro wieczne M640
Opis produktu
Fakty i liczby

Zapierające dech w piersiach widowisko

Podczas ostatniej epoki lodowcowej, zakończonej 12 000 lat temu w Ameryce Północnej, topiące się lodowce sprawiły, że Jezioro Erie zalało pobliskie tereny. Po ustaniu zlodowacenia powstała rzeka Niagara, wypływająca z Jeziora Erie po twardych skałach dolomitowych, opada ze Skarpy Niagara i wpływa do Jeziora Ontario. Na granicy między USA a Kanadą masy wody kolidują ze sobą, oddziela je Wyspa Kozia (Goat Island). Po stronie Stanów Zjednoczonych wodospad ma kształt podkowy i rozciąga się na ok. 360 m, zaś kanadyjska część ma ok. 790 m szerokości. Ten niezwykły fenomen natury zbliża się do Jeziora Erie o 2 m w ciągu roku w wyniku erozji. Od czasu powstania, wodospad cofnął się o 11 km od swojego pierwotnego położenia. Wodospady Niagara znane są na całym świecie i przyciągają każdego roku ponad 18 mln turystów.

Kolekcję Specjalną „Niagara Falls“ wykonano z najlepszych materiałów. Nieskazitelne piękno ukryte w każdej kropli wody spływającej wodospadem Niagara odwzorowano w zdobieniu kolekcji. Po metalowym korpusie instrumentów piśmiennych spływają dekorowane palladium „strumienie wody”, otoczone lakierem w głębokiej, kobaltowo-niebieskiej barwie. Dekorowana rodem stalówka z 18-sto karatowa złota jest mistrzowsko wyprofilowana, polerowana i starannie ręcznie pasowana. Nowa edycja specjalna, dostępna także jako długopis i pióro kulkowe, jest dziełem firmy, której tradycje w dziedzinie przyborów piśmienniczych sięgają 1929 roku. Naszym celem jest nie tylko perfekcyjna technika, ale i oryginalne oblicze każdego wyrobu.

Pióro wieczne z tłokowym systemem napełniania wyposażono w dekorowaną rodem stalówkę z 18-sto karatowego złota, mistrzowsko wyprofilowana, polerowana i starannie ręcznie pasowana. Długopis z obrotowym mechanizmem wysuwania wkładu mieści wkład o standardowej wielkości. Ekskluzywne pióro kulkowe gwarantuje gładkie i komfortowe pisanie przy użyciu atramentu.

Kolekcja "Niagara Falls" została wydana w roku 2007 i jest kolekcją limitowaną.

 

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.