Toledo® czarno-srebrny

Toledo - Pióro wieczne M 910 czarno-srebrny

 Toledo - Pióro wieczne M 910 czarno-srebrny
Opis produktu
Fakty i liczby

Słynne Toledo – dostępne teraz w srebrze

Sukces wprowadzonego w 2011 roku do sprzedaży mniejszego modelu pióra wiecznego Toledo (710) skłonił markę Pelikan do jego kontynuacji pod postacią większego modelu 910. Sztuka tworzenia z zastosowaniem stali pochodzącej z Damaszku sięga tysięcy lat wstecz. Technika zdobienia, która przybyła do Hiszpanii wraz z napływającą ludnością arabską, polega na grawerowaniu motywów dekoracyjnych w stali lub żelazie.

W 1931 roku firma Pelikan wykorzystała po raz pierwszy tę technikę zdobienia przy produkcji modelu Toledo, co spotkało się z ogromnym sukcesem. Do dnia dzisiejszego pióra wieczne Toledo pozostają niezmiennie synonimem najwyższego poziomu ekskluzywności z uwagi na ręcznie wykonane, subtelne grawerowania motywu. Ze względu na olbrzymi nakład pracy możliwe jest wykonanie jedynie 200 egzemplarzy piór wiecznych miesięcznie. Każdy model posiada indywidualny numer i jest oznakowane przez rzemieślnika, który je stworzył.

Odwrotnie do standardowej złotej kolekcji ta Edycja Specjalna prezentuje dekoracyjne motyw wykonany na powierzchni ze srebra Sterling. Spora wielkość modelu 910 jest idealna dla osób, które dużo piszą, ponieważ nie muszą często uzupełniać atramentu.

Pierścienie zostały wykonane również z srebra Sterling a klips ze srebra niemieckiego. Zarówno pierścienie jak i klips pokryte są ochronną warstwą palladium. Stalówkę wykonano z 18-karatowego złota i w całości pokryto rodem tak, aby uzyskać intensywny srebrny połysk. Każde pióro wieczne z tej kolekcji zostało opakowane w atrakcyjne pudełko upominkowe.

Każdy model tych niepowtarzalnych instrumentów piśmiennych jest efektem ręcznej pracy niemieckich rzemieślników i będzie dostępny we wrześniu 2012 roku w określonym czasie.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.