Maki-e Peacock

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.259325./maki-e-peacockhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.259325./maki-e-peacockpl_PLMaki-e PeacocktrueMaki-e Peacockexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Limited Edition

Peacock

Maki-e to japońska sztuka tworzenia delikatnych obrazów prószonych, słynąca ze swego piękna i artyzmu. To charakterystyczne i unikalne pióro wieczne zostało wykonane i ozdobione przy użyciu techniki Kaga-Togidashi-Maki-e.

Paw uważany jest za jednego z najpiękniejszych ptaków, co związane jest z jego wyjątkowo pięknymi i wielobarwnymi piórami. Co zaskakujące, pawie zjadają trujące rośliny i owady, które im jednak nie szkodzą. W związku z tym ludzie uznali te ptaki za pożyteczne, a ich hodowlę za przynoszącą korzyści. Z biegiem czasu, pawie zaczęto postrzegać jako symbol szczęścia, przypisując im zdolność chronienia ludzi przed cierpieniem i bólem.

Pierwszym krokiem w tworzeniu tego wiecznego pióra ozdobionego pawiem w technice Maki-e było nadanie jego powierzchni głębokiej czerni za pomocą czarnego japońskiego lakieru Urushi. Następnie artysta specjalizujący się w technice Maki-e nałożył niebieskie paski masy perłowej, otoczonej drobinami Kinhirame (płatki złota). Kolejnym etapem było posypanie pióra srebrnym i złotym proszkiem. Po ich wyschnięciu, artysta skupił się na malowaniu szczegółów pawich piór, używając różnokolorowych lakierów Urushi. Następnie powierzchnia została starannie wypolerowana.

„Peacock“ to arcydzieło, które łączy artystyczny kunszt rzemiosła marki Pelikan, oparty na 180-letniej tradycji i technologii, z tradycyjnymi technikami Maki-e. Każde wieczne pióro ma w swej koronie logo Pelikan wraz z numerem edycji limitowanej oraz odręcznym podpisem artysty, wykonanym również w technice Maki-e. Ta seria jest edycją ograniczoną do 111 sztuk oferowanych na całym świecie. Każde wieczne pióro wyposażono w dwubarwną stalówkę z 18-karatowego złota i zamknięto w tradycyjnym japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna paulownia.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.