Fine Writing Newsletter 11/2017

Fine Writing Newsletter 11/2017

 

Dünyanın her yerinden kalem koleksiyonerleri ve tutkunları yazım gereçlerine ve genel anlamda el yazısına olan tutkularını paylaşmak için Pelikan Hubs 2017’de bir araya geldi. Hubs Pelikan’ın yıllık takviminde temel bir unsur haline geldi.

Bu sonbaharda size çeşitli, son derece heyecan verici yeni ürünlerin piyasaya sürülmelerini duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Seçkin seri 605 White-Transparent, klasik çizgisi asla değişmeyen Souverän’ın modern bir yorumudur. Oysa yeni seri 805 Ocean Swirl fırtınalı ve derin suları olan denizi hatırlatır. Son olarak özel Maki-e serisinin de yeni bir modelini beğeninize sunuyoruz. Dragonfly serisi, yusufçuk hayvanın Japon mitolojisindeki anlamını bir dizi küçük ayrıntıyla kendinde topluyor.

Bu mükemmel yeni ürünler ile eğlenceli keşifler!

Pelikan Hubs 2017

Hub topluluğumuzun sürekli olarak büyüdüğünü görmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu yılın Hub etkinliğinde dünyanın 43 farklı ülkesinin 145 şehrinden, 3.600’ü aşkın kayıtlı katılımcı ağırladık! Tüm katılımcılara ve özellikle de Hub organizasyonuna büyük bir bağlılık ve adanmışlık ile göz kulak olan Hub ustalarına teşekkürü borç biliriz. Pelikan Hubs 2018’i dört gözle bekliyoruz!

SOUVERÄN® 605 WHITE-TRANSPARENT

Kibar bir görünümle incelik sahibi. Yeni Özel Seri Souverän 605 White-Transparent’ın görünümü tam olarak böyledir. Aynı tondaki tasarımı sayesinde göze çarpmaz gibi görünür ancak kesinlikle öyle değildir. Parlak ancak soğuk olmayan beyaz renk gölgeleri gerçek klasik Souverän’ın son derece modern yorumunun altını çizer.

Beyaz ve kısmen şeffaf gövde son derece yoğun bir çalışma gerektiren geleneksel bir işlem kullanılarak selüloz asetattan yapılmıştır. Beyaz, ince ince kıvrılan kısımlar için yüksek kaliteli reçine kullanılmıştır. Klips ve halkalar, paladyum kaplama ile işlenmiştir ve tamamen rodyum kaplama 14 karat altın uç diğer bileşenlerin gümüş parıltısı ile uyum içindedir. Dolma kalemin beyaz şeffaf gövdesinde hafifçe parıldayan iç parçalar ve tükenmez kalemin üst kısmı dahi beyaz-gümüş görünüm ile mükemmel bir uyum içindedir.

Souverän 605 White-Transparent özel tasarım bir hediye kutusu içerisinde sunulmaktadır. Bu seçkin seri, pistonlu dolma kalem ve tükenmez kalem olarak Ekim 2017 ortalarından itibaren raflardaki yerini alacaktır.

SOUVERÄN® 805 OCEAN SWIRL

Bu özgün yeni özel seri benzersiz bir malzeme kullanılarak, her bir Ocean Swirl kalemine muhteşem bir çehre ve görünüş kazandıracak şekilde elle yapılmıştır. Işık altına çıkarmak bu görünümü daha da belirginleştirerek değişik yoğunluklarda ışıltı ve derinlik katar. Parlak noktalar, tıpkı derin denizlerde olduğu gibi, saçılan ve okyanusta bulunan ışığı taklit ederek koyu noktalar ile dans eder. Her yazım gereci gerçekten benzersizdir.

Halkalar ve klips paladyum ile kaplıdır ve 18 ayar altın uç gümüş pırıltısı elde etmek için tamamen rodyum ile kaplanmıştır.

Bu diferansiyel pistonlu dolma kalemler EF, F, M ve B uç boylarında mevcut olacaktır. Ayrıca dolma kalem ile uyumlu bir tükenmez kalem ve roller kalem de sunulmaktadır. Sizlere ayrıca, uyumlu bir renk olan Yeşim renginde Edelstein Mürekkep de öneriyoruz. 805 Ocean Swirl Kasım 2017 itibariyle raflardaki yerini alacaktır.

LIMITED EDITION MAKI-E DRAGONFLY

Yusufçuklar sıra dışı uçma özellikleri ile meşhurdur. Yalnızca ileriye uçmaları ve geriye doğru gidememeleri sebebiyle, Japon mitolojisinde dayanıklılığı ve azmi temsil eden bir şans simgesi olarak görülürler. Japonya’daki savaş döneminde, samuraylar mühimmatları için bir süs olarak yusufçukları kullanmıştır.

Dolma kalem kapağının güzel arka planına keskin şekilde çizilmiş beş yusufçuk bulunur. Bu arka plan, çeşitli kağıt parçaları birleştirilerek oluşturulan geleneksel bir Japon kağıdı olan ‘Tsugigami’yi betimler. Yusufçuk resmi Raden, Byakutan-nuri, Kawari-nuri ve Togidashi-Taka-Maki-e gibi çok farklı Maki-e teknikleri kullanılarak oluşturulur. “Yusufçuk”, 179 yıllık gelenek ve teknolojiye dayanan Pelikan Almanya işçiliğini üstün, geleneksel Japon Maki-e boyama teknikleriyle birleştiren bir şaheserdir.

Her dolma kalemin kapağının taç kısmında Pelikan logosu, sınırlı sayıda üretim numarası ve sanatçının Maki-e tekniği kullanarak, kendi eliyle attığı imzası bulunur. Bu seri dünya çapında 111 parçalık bir özel üretimle sınırlandırılmıştır. Her dolma kalem 18 ayar, iki tonlu altın uç ile donatılmıştır ve Pavlonya ağacından yapılan, geleneksel bir Japon kalem kutusu içerisinde sunulur.