Fine Writing Newsletter 03/2018

Fine Writing Newsletter 03/2018

 

2018 yılı Pelikan için çok önemli bir yıl. Şirketimiz 180 yıl önce kuruldu. Pelikan yıl dönümü yılı benzersiz bir ana fikirle gerçekleştiriliyor: Dünya çapında tutku!

Bu ana fikri yalnızca kuruluşun temelini atan, kurucumuz Carl Hornemann’a değil, aynı zamanda daha sonra kendisinin yerine geçen Günther Wagner ve Fritz Beindorff’a da borçluyuz. Şirketimizi uluslararası pazarlarda cesaretle ve icat etme becerisiyle kurdular. Bu, derin bir sorumlulukla benimsediğimiz, büyük bir başarı. Pelikan için tutku bir tutumdur!

Edelstein® Mürekkep Koleksiyonu
2018 Yılının Mürekkebi Olivine

2018 yılının kazananı, yeni Edelstein Mürekkep rengi Olivine. Pelikan hayranları yine favori rengini seçti: koyu, zeytin yeşili renk versiyonu 1.200 renk fikri arasından seçilerek kazanan oldu. Dünya çapında hayranlar tarafından yaratılan ve seçilen renk, 2018’de tüm dolma kalem severler arasında en çok aranan renk olacak. Edelstein Mürekkep Rengi Olivine bir cam şişede sunulacak.

Edelstein Mürekkep Koleksiyonu’muzdaki tüm renk tonları ekstra kusursuz bir yazım sağlayan özel bir bileşen içerir.

ÖZEL SERİ
Souverän® 600 Turquoise-White

Bu diğerlerinden ayırt edici, yeni yazı gereci serisi sizi kendine çekecek. Özel biri, hatta kendiniz için sıra dışı bir hediye fikri.

Bu renkler gününüze ışıltı katacak! Beyaz kısımlar, öncelikle ince ince kıvrılan ve sonra gümüş pırıltısı yaratmak için cilalanan yüksek kaliteli reçineden yapılmıştır. Beyaz ve turkuaz şeritli gövde son derece dikkatli bir şekilde üretilen ve bir kılıfa dönüştürülen selüloz asetattan üretilmiştir. Tüm halkalar ve tipik Pelikan klipsi 24 ayar altınla kaplıdır. Dolma kalem rodyum işlemeli, 14 ayar, iki renkli altın bir uca sahiptir ve EF, E, M ve B olmak üzere 4 farklı uç genişliğinde mevcut olacaktır. Ayrıca dolma kalem ile uyumlu tükenmez kalemin de bir çevirme mekanizmasına sahiptir.

Her bir yazı gereci elle birleştirilmiş ve en sıkı kalite kriterlerini karşılamak için dikkatle kontrol edilmiştir. Souverän 600 Turquoise-White özel tasarım bir hediye kutusunda sunulur ve yalnızca kısıtlı bir süre için, sınırlı sayıda mevcuttur.

ÖZEL SERİ
Classic M120 Iconic Blue

2016’da beğeniye sunulan 120 serisi siyah ve yeşil görünümüyle bilinir.

Şimdi bu seri iconic blue tonu ile geri dönüyor. Geleneksel tasarım hatlarının ve mükemmel uyumlu bir renk olarak laciverdin iyi dengelenmiş bir karışımını gösterir. Çarpıcı açık mavi vitray ise bir vurgu yaratır. Bu şekilde gelenek, geçici bir görünümle kusursuz şekilde artırılır.

M120 serisi yalnızca dolma kalem olarak mevcut olacaktır. Gerçek kalem severler için ve bir hediye olarak, bu dolma kalemi tarihi bir tasarıma sahip olan bir hediye kutusunda da sunuyoruz. Dekorasyon unsuru olan klips, tipik Pelikan gagası şeklinin sevimli bir yorumudur. Altın kaplama, paslanmaz çelik uç, yalnızca bu seri için yaratılan özel bir uç oymasına sahiptir.

Yazımda farklı ihtiyaçlara yönelik olarak, uç EF, F, M ve B uç boylarında mevcuttur.