Evolution of Script

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255911./evolution-of-scripthttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255911./evolution-of-scripttr_TREvolution of ScripttrueEvolution of Scriptexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Evolution of Script

Binlerce yıl boyunca, insanlığın bilgi birikimi, farklı insanların çeşitli kültürel başarıları, destanları ve tarihleri sadece ağızdan ağıza aktarılabilmiştir. Bunun sonucu olarak bu kazanımların bir çoğu bir daha ele geçmemek üzere yokoldu. Ancak yazının bulunmasıyla, bu tarihsel kazanımlar, sonraki nesillere orjinal halleriyle aktarılabildi.

Pelikan medeniyet tarihinin bu büyük adımını teberrüken yei bir sınırlı sayı serisi çıkardı. Bu serinin ilk dolmakalemi "Evolution of Script" ismini taşıyor. Bu seriyle Pelikan, ilk yazı örnekleri olan mağara resimlerinden, Mısır’da bulunan hiyerogliflere, Mezopotamya’da bulunan çiviyazılarından, Avrupa yazılı metinlerinin çıkış noktası olan Yunan alfabesinin gelişimine kadar binlerce yıl boyunca gelişen yazı kaynaklarına atıf yapmakta.

Üstün kalite reçineden yapılmış kapağa mağara motifleri işlendi. Kalemin lake süslemeleri olan altın kaplı gövdesinde ilk yazı biçimleri, yüzeye el ile, büyük bir ustalıkla ve çok ince bir işçilikle işlenmiş semboller şeklinde resmedilmekte. Her bir gelişim evresini belirtmek üzere her bir çağ, altın kaplı bir halkayla ayrıldı.

Her seri için ayrıca tasarlanan ve özgün deseni işlenen 18 ayar altın ucuyla bu seri, kolleksiyoncuların vazgeçilmezlerinden olduğunu açıkça teşhir etmekte. Şekli dolmakalemin tüm şekline tam bir uygunluk arzeden tokasının üzerinde ise, ucunda olanın desenin aynısı bir kabartma ile işlenmiş.

Bu şaheser dolmakalem yazı yazma kültürünü, teknik olarak da, en saf haliyle sunmakta. Som pirinçten yapılmış parçaları, güvenilir bir şekilde işlemekte ve en yüksek derecede yazma keyfi sunmakta. Temanın sanatsal olarak ortaya konuluş biçimi ile en yüksek kalite malzemelere işlenen usta el işçiliği, "Evolution of Script" serisini, özellikle meraklılarının sahip olmayı arzuladıkları bir eşya yapmakta.

Dalma pistonlu bu dolmakalemlerden dünya genelinde, Finike alfabesinin Avrupa’da ilk kez MÖ 930’da kabul edilmesi anısına, sadece 930 tane olacak şekilde üretildi. Mürekkep dolum kısmının ucuna işlenen seri numarası her bir dolmakalemi, başka bir kalemle karışmayacak şekilde tek ve yegane kılmakta.

Pen World Magazin (Kalem Dünyası Dergisi) Evolution of Script serisine ödül verdi

pen award

Amerikan Pen World Dergisinin okurları kararlarını verdi: Sınırlı Sayıda üretilen Yazının Evrimi serisinin dalma pistonlu dolmakalemleri, “Kültürel Tema” dalında ödüle layık görüldü (2008 OKUYUCU TERCİHİ ÖDÜLLERİ).

Okuyucular bu seçimlerini on farklı dalda, 50 aday ürün arasından yaptılar. Okuyucuların Yazının Evrimi serisi dolmakalemini birinci olarak seçmelerinde, onun eşsiz ve özgünlüğü, teknik işlevselliğinin mükemmelliği ve en üstün seviyede yazma memnuniyeti sağlaması etkili oldu. Temanın sanatsal olarak ortaya konuluş biçimi, "Evolution of Script" dolmakalemini, özellikle meraklılarının sahip olmayı arzuladıkları bir eşya yapmakta.

"Evolution of Script" dolma kalemi 2007 yılında sınırlı sayıda ve 930 adet üretildi.

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.