Maki-e Spring & Autumn

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255923./maki-e-spring-autumnhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255923./maki-e-spring-autumntr_TRMaki-e Spring & AutumntrueMaki-e Spring & Autumnexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Limited Edisyon

Maki-e Spring & Autumn

Dolma kalemin kapak ve gövdesinde, ilkbahar ve sonbaharın simgeleri olan kiraz çiçeği ve akçaağacı motifleri yer almaktadır. Kapağın arka planına, geleneksel üç adet Japon tasarımı tasvir edilmiş ve çizilmiştir: yeşil alana bir akarsu, kahverengi alana bir kenevir yaprağı deseni ve ince altın varağı kullanılarak altın bir şerit uygulanmıştır. Gövdeye, güzel Raden şeritleri yaratmak ve oluşturmak için kullanılan ince mavi sedef taşı ile sanatsal tasarımlar çizilmiştir. Menekşe rengi alana, ebedi aşkı temsil ve ifade eden, bitmeyen bir çizgi deseni çizilmiştir. Bilinen en zor Maki-e tekniklerinden biri olan Harikiri tekniği de, bu seçkin dolma kalemin gümüş alanında belirgin ve güzel bir son dokunuş yapmak için kullanılmıştır.

“Spring & Autumn”, 175 yıldır süregelen, Almanya temelli Pelikan işçiliği ve tekniği ile üstün ve geleneksel Japon boyama tekniği Maki-e’yi kendinde birleştiren bir başyapıttır. Kapağın tacındaki Pelikan logosu, özel seri numarası ve sanatçının imzası, her bir dolma kaleme Maki-e tekniği kullanılarak ve el ile çizilmiştir.

Her bir dolma kalem 18 ayar, iki tonlu altın uç ile donatılmış ve Pavlonya bitkisinden yapılan bir geleneksel Japon kalem kutusuna konulmuştur. Bu seriden dünya çapında yalnızca 111 adet üretilmiştir.

 

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.