Maki-e Fantasia

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255933./maki-e-fantasiahttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255933./maki-e-fantasiatr_TRMaki-e FantasiatrueMaki-e Fantasiaexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Maki-e Fantasia

Pelikan bu Limited Edisyonla, sıradışı ve nefes kesici güzelliği birleştiren Maki-e dolma kalemi sunar. Tipik betimlemelerin yerine Fantasia modelinde genellikle zarif Japon Kimono’larında kullanılan geleneksel Japon tasarımı olarak adlandırılan “Komon desen” betimlenmiştir. Sekiz farklı biçimli sekiz altıgen hepsi özenli bir aşkla boyanmış göze detay zenginliği veren incelikli renk geçişlerini yaratır. Altıgenler kırmızımsı altın renkli kiraz çiçekleriyle çevrelenmiş zemin üzerine altın varak ve lakeyle “Byakudan-Nuri” tekniği ile boyanmıştır. Bu teknik dolayısıyla dolma kalemi elinizde çevirdiğinizde koyu kırmızı ve turuncu kor derinliğinde süpriz bir şekilde parıldar.

Pelikan Maki-e Fantasia dolma kaleminde gösterişli Kaga Togidashi-Taka-Maki-e tekniği kullanmıştır. 175 yıllık gelenek ve teknolojiye dayanan Alman el işçiliğini tüm dünyada şöhrete sahip üstün Japon Maki-e boyama tekniği ile birleştiren bir şaheserdir.

Kapak üzerindeki Pelikan logo, Limited Edisyon numarası ve sanatçının imzası Maki-e tekniğiyle elle çizilmiştir. Bu seri dünya çapında sadece 88 adetle sınırlıdır. Her bir dolma kalem çift renkli M ebadında 18 ayar altın uca sahiptir ve Pavlonya ağacından yapılmış geleneksel bir Japon kalem kutusu içinde sunulur.

 

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.