Maki-e Koi

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255936./maki-e-koihttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255936./maki-e-koitr_TRMaki-e KoitrueMaki-e Koiexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Özel Edisyon

Maki-e Koi

Japonya’nın renkli balığı olarak adlandırılan Koi, sadece güzelliğiyle değil Japon kültürüne olan derinden bağlantısıyla bilinir. Her Japon çocuğu, ejderha olmak için şelaleden tırmanarak mücadele eden Koi hakkındaki hikayeyi bilir. İşte tam bu nedenle bu balıklar dayanıklılığın, güçlü olmanın, hedeflere ulaşmak için gerekli kararlılığı göstermenin ve hatta sayısız engelleri aşarak başarmanın sembolu haline gelmiştir. Sanatçı Koi ve yaşamını Pelikan’ın sunduğu en büyük ebat olan 1000 üzerine büyük tutkuyla nakşetmiştir.

175 yıllık bir gelenek ve teknolojiye dayanan Alman el işçiliği ve üstün Japon Maki-e boyama tekniğinin birleşimiyle bir şaheser ortaya çıkmıştır. Pelikan Maki-e Koi dolma kalemde Kaga Togidashi-Taka-Maki-e tekniği kullanılmıştır.

Her bir kalem sanatçı tarafından tek tek imzalanmıştır. Bu seri, dünya çapında sadece 88 adet olarak sunulmakta ve her model 18 ayar, iki renkli uçla donatılmış olup, Pavlonya ağacından yapılmış geleneksel bir Japon hediye kutusu içinde gelmektedir.

Maki-e Koi İlkbahar 2015’te satışa sunulacaktır.

 

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.