Moonlight

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255939./moonlighthttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255939./moonlighttr_TRMoonlighttrueMoonlightexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Moonlight

Sedef kakma el sanatı, büyük deniz kulağının sarık şeklindeki kabuğunun içini kaplayan parlak yeşil sedefinin toz haline getirilip, lake kaplı yüzeylere gömülerek yapıştırılması tekniğidir. Bu süsleme sanatı, deniz kabuklulularının ışık altında çok güzel parıldayan parçalarını kullanır.

Pelikan sınırlı sayıda ürettiği sedef kakma dolmakalem serisini 2005 yılında, “Günışığı (Kyokko) ve Ayışığı (Gekko)” isimleri altında, tüm dünya çapında sadece 200 tane olacak şekilde üretti. Bu fevkalade gözalıcı kalem seti doğmakta olan güneşin ve ayın ışınlarının (Kyokko ve Gekko) oluşturduğu desenlerle tasarlandı. M800 baz alınarak yapılan “Günışığı ve Ayışığı” çok beğenildi ve hemen kapışıldı.

Altı yıl sonra şimdi Pelikan, yine sedef kakma başka bir sınırlı sayı dolmakalem serisini, yine tüm dünyada sadece 200 tane olacak şekilde, beğeninize sunuyor. “Ayışığı (Gekko)” ismi altında üretilen bu sınırlı sayı seri kaleminde ise M1000 baz alındı.

“M1000 Ayışığı” için Avustralya deniz kulağı kullanıldı. Bu deniz kabuğunun sadece mavi renkte parıldayan en güzel kısımları büyük bir özenle şeritler halinde kesildi. Bu şeritler kapağa ve kalemin gövdesine tek tek elle yerleştirildi. Daha sonra siyah lake kaplama uygulandı ve birkaç defa parlatıldı. Üretanla kaplandıktan sonra kurumaya bırakıldı ve sonrasında yeniden defalarca daha parlatıldı. En son parlatma işleminden sonra sanatçının ismi ve sınırlı sayı seri numarası kalemin üzerine maki-e tekniği kullanılarak işlendi. Daha sonra toz altın uygulandı ve kurumaya bırakıldı. En sonunda kalemin yüzeyine silme-lake sürülüp kurutulduktan sonra, son bir cilalama işleminden daha geçirildi.

 

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.