M1000 Raden Sunlight

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255940./m1000-raden-sunlighthttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255940./m1000-raden-sunlighttr_TRM1000 Raden SunlighttrueM1000 Raden Sunlightexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Souverän® M1000 Raden Sunlight

Raden, Japonlara ait geleneksel bir ahşap ve lake süsleme sanatıdır. Pelikan’ın M1000 Sunlight dolma kalemi, Japon Denizinden çıkarılan denizkulaklarının (istiridye) parçalarından yapıldı. Denizkulağının kendisi çok küçük bir deniz kabuklusu olduğu gibi, çok kıymetli bir dolma kalem için kullanılabilecek gökkuşağı rengindeki sedefi de çok azdır. Üretim aşamasında denizkulağı kabuğu yere koyularak sert bir taşla incecik düz dilimlere ayrılıyor. Sonra bu dilimler ince şeritle halinde kesiliyor ve M1000 dolma kalemin zarif kapağına ve gövdesine uygulanmış olan lakenin üzerine sabitleniyor. Bu aşamadan sonra dolma kalem yeniden lakeyle kaplanıp büyük bir özenle parlatılıyor. Son olarak kalemin sanatçısı, Maki-e tekniğini kullanarak her bir dolma kalemi ayrı ayrı imzalıyor ve numaralandırıyor.

1929’da Pelikan, o sırada en yeni dolma kalem dolum sistemi olan piston mekanizmasının patentini almıştı. Durmadan geliştirilip güncellenen bu teknik bugün hâlâ kullanılıyor. M1000 dolma kalemi, piyasada bulunan piston mekanizmalı dolma kalemler içinde en büyük mürekkep haznesine sahip kalem olmasından dolayı, çokça yazı yazanlar için çok ideal. Pelikan’ın M1000 Sunlight dolma kalemleri, M boyutunda 18 ayar altın oymalı, rodyum desenle göz alıcı hale getirilmiş ucuyla tam bir sanat şaheseri.

Her bir dolma kalem, pavlonya ağacından yapılmış, çok şık, geleneksel Japon hediye kutusu içinde sunulmaktadır.

 

Diğer ayrıntılar

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.