Souverän® M800 Raden Royal Gold

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255943./souver%C3%A4n-m800-raden-royal-goldhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255943./souver%C3%A4n-m800-raden-royal-goldtr_TRSouverän® M800 Raden Royal GoldtrueSouverän® M800 Raden Royal Goldexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Özel Seri

Souverän® M800 Raden Royal Gold

Sedef işleme, yaygın olarak seramik ve ahşap eşyalarda kullanılan, Japon kültürüne ait geleneksel bir süsleme sanatıdır.

Sedef kalem sanatçısı, değerli istiridye kabuğu malzemesinden küçük şeritler ile çalışarak güzel, etkileyici bir sanat eseri yaratır. Her bir parça gerçek anlamda benzersizdir.

Raden M800 Royal Gold dolma kalemini üretmenin ilk adımı, yüzeye Japon Urushi lake cilası uygulamak suretiyle derin, siyah renkte bir iz bırakmaktır. Sonrasında ise, değerli beyaz sedef kabuğu parçacıkları ile tipik şeritler oluşturulur. Bu şeritlerin arkasına ise, özenle 24 ayar altın varak yerleştirilir. Sonraki adımda, şeritler verniklenerek kapağa ve gövdeye sabitlenir. Son olarak sanatçı, her bir dolma kalemi, güçlerinin bir simgesi olarak yalnızca Japon kraliyet ailesi üyelerine tahsis edilmiş olan Maki-e tekniğini kullanarak bizzat imzalar ve numaralandırır.

Pelikan, özel Raden serisi ile bu muhteşem Japon süsleme sanatını ünlü Souverän serisi dolma kalemlerinin teknik temeline uygular.

Raden M800 Royal Gold dolma kalemleri, rodyum süsleme ile vurgulanmış ve ince işlenmiş M boyutundaki 18 ayar altın uç ile birer sanat eseridir. Her bir dolma kalem, Pavlonya ahşabından üretilmiş geleneksel bir Japon hediye kutusunda sunulur.

Raden M800 Royal Gold, Haziran 2017’den itibaren özel bir seri olarak dünya çapında 388 adet olmak üzere sınırlı sayıda satışa sunulacaktır.

 

Daha Fazla

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.