M101N kaplumbağa sırtı renginde

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255974./m101n-kaplumbaga-sirti-rengindehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255974./m101n-kaplumbaga-sirti-rengindetr_TRM101N kaplumbağa sırtı rengindetrueM101N kaplumbağa sırtı rengindeexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Özel Seri M101N kaplumbağa sırtı renginde - Tarihi bir model yeniden hayat buldu

İlk M101N kalemini Pelikan, 1937’de, çok başarılı büyük bir kampanya ile kullanıma sunmuştu. Bu serinin geçen yıllarla beraber beğeniye sunulan altı modelinden, en çok aranan ve peşinden koşulanlardan biri de, kaplumbağa sırtı rengindeki model oldu. O sırada bu kalemler sadece Almanya dışında satılmaktaydı. Şekli ve rengi itibariyle bugün hala çok sayıda özel ürün hayranları ve kolleksiyoncuları cezbeden bu modeli Pelikan şimdi, kaplumbağa sırtı renkli M101N modelinin ana özelliklerini yansıtan bir Özel Seri olarak sunuyor.

Önceden selüloitten yapılan kaplumbağa sırtı renkli gövde ve kapak artık selüloz-asetat karışımından yapılmakta. Ucu yine 14 ayar altından olup, aynen 1937’deki modellerde olduğu gibi, bugünkü dolmakalemlerin uçlarından biraz daha küçük yapıldı. Koyu kahverengi kısımlar yüksek kalite reçineden, kalemin tokası ve dekoratif halkaları ise 24 ayar altından, yüksek itina gösterilerek yapıldı.

Daha fazla detay

Historical advertising folder

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.