Demonstrator M1005

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255992./demonstrator-m1005https://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.255992./demonstrator-m1005tr_TRDemonstrator M1005trueDemonstrator M1005exclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Özel Seri Demonstrator M1005 – Nasıl çalışıyor …

Pelikan 1929 yılında farklı bir piston mekanizması için ilk patentini alırken bu sistemin uzun yıllar boyunca kullanılacağını hiç kimse tahmin edemezdi...

Günümüze kadar sadece bir kaç ufak değişik geçirerek gelen bu mükemmelleştirilmiş piston mekanizmasının Demonstrator modeli, mekanizmanın nasıl çalıştığını göstermek için küçük ebatlarda üretilen bir örnek modeldi. Ancak bu ürün o kadar ilgi gördü ki, dünya çapına başarıya ulaştı. Tekniğe önem vere insanlar her mürekkep dolumu yapılırken mekanizmanın “çalışma şekli”ni görmekten inanılmaz etkilenmektedir… Ve bunun üzerine Pelikan bu ürünü 2011 yılında 1005 ebadında Özel Seri olarak lanse etmeye karar verdi.

Demonstrator’un üretimi birçok zorluk içerir. Demonstrator bir kez üretildiğinde, dolma kalemin içerisinde kalmış olabilen her bir toz parçacığı sadece görülmekle kalmaz aynı zamanda çıkartılamazda. Bu nedenle üretim olağan üstü yüksek standartları karşılamak zorundadır. Şeffaf dolma kalemin dışı kadar içinin de çekici olması gerektiği için özel bir efor sağlanarak tüm teknik parçaları cilalanmış ve piston mekanizmasının yağının güzel optik görünümü bozmaması sağlanmıştır. Bunun yanı sıra, anlık olarak görüntüye izin vermeyen dolma kalemin içindeki pirinç parça hareket halindeki pistonun hareketini daha iyi gösterebilmek için özel bir pencereye sahiptir. Bütün bu özellikler dolma kalemi eşsiz kılar.

M1005 modeli Pelikan dolma kalemler içerisindeki en büyük pistonlu dolma kalemdir ve pazarda yer alan bütün dolma kalemlerden daha geniş bir kapasiteye sahiptir. Kalemin ucu 18 karat altından olup, gümüş etkisi yaratmak için rodyum ile kaplanmıştır. Tokası ve halkaları da paladyum kaplamadır.

Demonstrator modeli dolma kalemle uyumlu şeffaf pencere kapaklı çekici bir hediye kutusu içinde gelmektedir.

2011 yılında detaylardaki aşk, Alman yapımı yüksek incelikli üretim "Le Trophée du Stylographe" ödülünü Pelikan M1005 Demonstrator modeline getirdi.

 

Daha fazla bilgi

 

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.