Özel Seri "Eternal Ice"

Eternal Ice Dolmakalem M640

 Eternal Ice Dolmakalem M640
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Engin Buz-Durmuş Zaman

Yeryüzünde yaşamın buradakinden daha rahat olduğu yerler elbette var – ancak, Kuzey Kutbunun o ıssız buz çöllerinin dimağımızda bıraktığı muhteşem intibayı, pek azı bize verir. Arktik Kuzey Kutbunun ve Antarktik Güney Kutbunun engin kar ve buz çölleri, yeryüzündeki en sert yaşam koşullarının ve en hassas iklim bölgelerinin olduğu yerlerdendir. Uzun ve çok soğuk kutup kışları sırasında, güneş haftalarca ufukta görünmez ve hava sıcaklıkları sıfırın altında 80 derecelere kadar düşer. Her iki kutupta da kışın bir kutup gecesi birkaç ay boyunca sürer ve bu süre içinde gökyüzü, hep karanlıkta kalır. Kutup yazında ise, uzun süre gözlerden kaybolmuş olan güneş aniden ortaya çıkar, ama kendisi ancak bir sis perdesi altından görülür ve hava yine oldukça soğuk olmaya devam eder. Dünyanın bu her iki kutbundaki bu çok zorlu yaşam koşullarında, bitkiler-flora ve hayvanlar-fauna, ancak birbirlerine dayanarak hayatta kalabilirler. Ama öte yandan, hiç ara vermeyen bu buz gibi soğuk hava, buradaki buz kütlelerine milyonlarca yıldır ayakta kalabilmeleri için gerekli mükemmel şartları da sağlar ve sanki orada zaman da, sonsuzluğa imza atar gibi, donar.

Doğada varolan güçlerden unutulmaz anlar

Tabiattaki her bir yerin eşsiz oluşu gibi, her kişinin kendi el yazısı da eşsiz ve yeganedir. “Eternal Ice” dolmakalemi ile el yazınızı yazarken unutulmaz bir duyguyu tadacaksınız. Bu yeni özel seride, gezegenemizdeki en etkileyici doğal fenomenlerden birisini hatırlatacak şekilde mükemmel olarak biçimlendirilmiş bir kalemi elinizde tutma zevkini tadacaksınız.

Almanya’da yapılan ince, hassas teknik ayarlamalar

Özel “Eternal Ice” serisi en yüksek kalite malzemelerden yapıldı. Her biri özenle tek tek işlenen kalemler, büyük bir incelikle renklendirildi, gözalıcı biçimde parlatılmış metal gövdesi lake ile kaplandı ve daha sonra üzeri lazerle, platin benzeri zarif bir metal olan paladyumla işlendi. Bu zarif kısım, buz mavisi renkli çok kıymetli reçineden yapılmış ön bölümün ve mürekkep sapının içine akıcı bir şekilde yerleşmekte. Ucu rodyum platini ile kaplı 18 ayar altından yapılmış uç ise, usta bir sanatkarın elinde şekillendi, parlatıldı ve özenle yerine yerleştirildi.

1929’dan bu yana, yüksek kaliteyle yazı yazma kültürünü temsil eden geleneksel bir firmanın birikiminden ortaya çıkan bu özel seri, tükenmez kalem ve rollerball kalem olarak da, beğeninize sunuldu. Hedefimiz, mükemmel teknolojinin de ötesine uzandı, bugün artık her bir kaleme, kendine özgü, müstesna bir kişilik de kazandırıyoruz.

"Eternal Ice" serisi 2011 yılında sınırlı sayıda üretilmiştir.

Daha fazla bilgi

 

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.