Özel Seri "Niagara Falls"

Niagara Falls Dolmakalem M640

 Niagara Falls Dolmakalem M640
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Nefes kesici muhteşem manzara

12 bin yıl önce buz devri sona erdiğinde, Kuzey Amerika’nın buzulları eriyerek akmaya başlayan devasa miktarlarda sularla Erie gölü taştı. Böylece yeni oluşan ve bugün hala gürül gürül akan bu yeni Niagara nehri, kuzeye doğru uzanan bir sert dolomitten bir kaya oluşumu olan Niagara kayalık uçurumundan aşağıya doğru akmakta ve Erie gölünü bu şekilde Ontario gölüne bağlamakta. ABD ile Kanada arasındaki sınırda, Goat adasında ikiye ayrılan bu iki devasa su kütlesi birbiriyle çarpışarak 60 metre derinliğe ulaşmaktadır. ABD tarafındaki şelalenin genişliği yaklaşık 360 metre iken, at nalı şeklinde olduğu için “horseshoe” denilen Kanada tarafındaki kısmın genişliği ise yaklaşık 790 metredir. Özel jeolojik bir harika olan bu şelale, sebep olduğu erozyondan dolayı, her yıl iki metre kadar Erie gölüne doğru ilerlemektedir. Binlerce yıllık süreç içinde şelale zaten 11 kilometre kadar içeri doğru hareket etmiştir. Niagara şelaleleri bugün dünyaca ünlüdür ve her yıl 18 milyondan fazla turisti kendine çekmektedir.

özel serisi en iyi malzemeler kullanılarak yapıldı. Bu serinin en göz alıcı kısmı, gümüş renkli parçaları harika rodyum alaşım içeren metal sapı. Bu serinin dolmakaleminin parçaları su mavisi renginde parıldayan çok kıymetli reçineden yapıldı. Rodyumla süslenmiş 18 ayar altından ucu, usta bir el tarafından şekillendirildi, parlatıldı ve dikkatlice yerine yerleştirildi. Tükenmez ve rollerball kalem biçiminde de mevcut olan bu özel seri yüksek kalitede yazı yazma kültürünü devam ettiren köklü bir şirket tarafından sizlere sunulmakta. Gayemiz size sadece mükemmel teknolojiyi sunmak değil, aynı zamanda her bir yazı gerecine başkasıyla karıştırılamayacak tamamen ona has özellikler kazandırarak sizlere ulaştırmak.

Piston pompalı dolmakalemin, rodyumdan desenleri olan, usta bir el tarafından şekilllendirilip, parlatılmış ve dikkatlice yerine yerleştirilmiş 18 ayar altın bir ucu bulunmakta. Döndürme mekanizması ile açılıp kapanan tükenmez kalem, uluslararası standartlarda büyük hacimli bir mürekkep kartuşu ile gelmekte. Özel rollerball kalem ise kağıt üzerindeki pürüzsüz, rahat akış ve işleyişi ile mürekkeple yazı yazma zevkini yaşatmakta.

"Niagara Falls" serisi 2007 yılında sınırlı sayıda üretilmiştir.

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.