Toledo® Siyah-gümüş

Toledo - Dolmakalem M 910 Siyah-gümüş

 Toledo - Dolmakalem M 910 Siyah-gümüş
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Meşhur Toledo – şimde de gümüş rengi ile karşınızda

2011 yılında Pelikan sunduğu küçük gümüş rengi Toledo (710) ile büyük başarı elde etti, böylece daha büyük modeli 910 şimdi onu izliyor. Şam çeliğiyle çalışma sanatının binlerce yıllık bir geçmişi bulunmakta. Bu sanat dalında çelik ya da demir eşyaların yüzeyi oymalarla süslenir. Bu teknik Araplar tarafından İspanya’ya getirilmiştir.

1931 yılında Pelikan ilk Toledo dolma kalemi sundu. Bugün Pelikan Toledo elle yapılan küçük gravürleriyle en yüksek derecede seçkinlik ifadesidir. Çok fazla emek gerektirdiğinden bir ayda bu kalemlerden ancak 200 tane yapılabilmektedir. Her bir parça oluşturulduğu usta tarafında imzalanır ve ayrı ayrı numaralandırılır.

Standart altın koleksiyonundan farklı olarak, bu Özel Edisyon kalemin dekoratif gövdesi tek parça Sterling gümüşünden ve farklı motifle yapılmakta. Model 910’un büyük ebadı dolma kalemle yazmayı çok seven ve sık sık doldurmak zorunda kalmayan insanlar için mükemmel.

Halkalar da ayrıca Sterling gümüşünden yapılmıştır, klips ise Alman gümüşüdür. Halkalar ve klips koruyucu paladyum revnakla kaplanmıştır. Uç 18 ayar altından yapılmıştır ve tamamıyla rodyumla kaplanarak gümüş parlaklık verilmiştir. Her bir dolma kalem çekici bir hediye kutusu içinde ve kitapçıkla birlikte gelir.

Bu fevkalade yazı gereci Almanya elyapımıdır. Eylül 2012’de kısıtlı bir süre için bulunabilecektir.

 

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.