Classic M200 Demonstrator

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.256052./classic-200-demonstratorhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.256052./classic-200-demonstratortr_TRClassic M200 DemonstratortrueClassic M200 Demonstratorexclusiveexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Classic Edition 200 Demonstrator - Bilinen bir sır

1929 yılında Pelikan piston mekanizmasının patentini tescil ettirdiği zaman bu tekniğin onlarca yıl boyunca süregeleceğini kimse bilemezdi. Bugüne kadar sadece bir kaç küçük değişiklikle piston mekanizması mükemmelleştirildi ve daha önce farklı bir ebatta sadece nasıl çalıştığını göstermek amacı ile üretilen Demonstrator modeli küresel bir başarı haline geldi. Tekniğe önem veren insanlar dolma kalemi her bir dolduruşta mekanizmayı “işler” halde görmekten büyülendiler … Bundan yola çıkarak Pelikan 2012 yılında 200 modelini Özel Edisyon olarak sunmaya karar verdi.

Pistonlu Demonstrator dolma kalemin üretilmesi başından itibaren bir çok zorluğun üstesinden gelmek anlamına geliyor. Demonstrator bir kez üretildiğinde dolma kalem içindeki her bir toz zerreciği görünebilir ancak artık çıkarılamaz, bu nedenle üretim olağanüstü yüksek standartlara uygun olarak yapılmalıdır. Yüksek kalite şeffaf reçine de ayrıca kesinlikle herhangi bir renk partikülleri taşımamalıdır.

Bu dolma kalemi daha da ilgi çekici hale getirmek için kapağın tepesi ilave halka ile donatılmıştır. Halka; tıpkı klips, diğer halkalar ve paslanmaz çelik uç gibi 24 ayar altın ile kaplanmıştır. Dolma kalem ucu 4 farklı ebatta bulunur. Her bir dolma kalem çekici, mavi hediye kutusu G5 içinde sunulur. Bu seri Pelikan’ın onlarca yıllık birikimi ile Almanya’da üretilmiş olup, sadece kısıtlı bir süre için mevcuttur.

 

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.