Maki-e Peacock

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.259333./maki-e-peacockhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.259333./maki-e-peacocktr_TRMaki-e PeacocktrueMaki-e Peacockexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Özel Seri

Peacock

Maki-e, Japon vernik boyama sanatıdır; güzelliği ve sanatsallığı ile ünlüdür. Benzersiz olan bu dolma kalem, Kaga-Togidashi-Maki-e tekniği kullanılarak işlenmiş ve çizilmiştir.

Tavus kuşu, kanatlarını açtığı anda görülen muhteşem güzellikteki enerjik tüyleri nedeniyle dünyanın en güzel kuşlarından biri olarak bilinir. Şaşırtıcı bir diğer özellikleri daha var: Tavus kuşları zehirli bitkileri ve böcekleri yer ve bunlardan etkilenmez. Dolayısıyla, insanlar tavus kuşlarının kendileri için kullanışlı ve yararlı bir kuş olduğunu fark etmiştir. Zamanla tavus kuşları insanları kederden ve acıdan kurtarabilme yetenekleri olan bir şans simgesi olarak görülmüştür.

Tavus kuşu Maki-e dolma kalemi yaratmanın ilk adımı, Japon Urushi verniği kullanarak yüzeye derin, siyah bir etki vermektir. Maki-e sanatçısı daha sonra, birçok küçük Kinhirame (yassılaştırılmış altın tozu) parçası ile çevrelenen mavi renkli sedef şeritleri yerleştirmiştir. Sonraki adımda ise, kalemin her tarafına altın ve gümüş tozu serpilmiştir. Kuruduktan sonra, sanatçı çeşitli renklerde Urushi vernikleri kullanarak, renkli tüyleri ayrıntılı olarak çizmiştir. Daha sonrasında ise, yüzey dikkatle cilalanmıştır.

“Tavus kuşu”, 180 yıllık gelenek ve teknolojiye dayanan Pelikan Almanya işçiliği ile üstün ve geleneksel Japon Maki-e boyama tekniklerini birleştiren bir şaheserdir. Her dolma kalemin kapağının taç kısmında Pelikan logosu, sınırlı sayıda üretim numarası ve sanatçının Maki-e tekniği kullanarak, kendi eliyle attığı imzası bulunur. Bu seri dünya çapında 111 parçalık bir özel üretimle sınırlandırılmıştır.Her dolma kalem 18 ayar, iki tonlu altın uç ile donatılmıştır ve Pavlonya ağacından yapılan, geleneksel bir Japon kalem kutusu içerisinde sunulur.

 

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.