Souverän® M805 Raden Royal Platinum

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.260560./souver%C3%A4n-m805-raden-royal-platinumhttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.260560./souver%C3%A4n-m805-raden-royal-platinumtr_TRSouverän® M805 Raden Royal PlatinumtrueSouverän® M805 Raden Royal Platinumexclusive-text-background
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Özel Seri

Souverän® M805 Raden Royal Platinum

Raden, genellikle seramik ve ahşap eşyalara uygulanan, Japon kültürüne ait geleneksel bir süsleme sanatıdır.

Raden kalem sanatçısı, değerli sedef kabuğu malzemesinden küçük şeritler ile çalışarak güzel, etkileyici bir sanat eseri yaratır. Her bir parça gerçekten benzersizdir.

Raden M805 Royal Platinum dolma kalemini üretmenin ilk adımı, yüzeye özel Japon Urushi verniği kullanmak suretiyle derin, siyah renkte bir iz bırakmaktır. Sonrasında ise, pek değerli beyaz sedef parçacıkları ile bilindik şeritler oluşturulur. Bu şeritlerin arkasına ise, dikkatli bir biçimde platin bir varak takılır. Sonraki adımda, şeritler verniklenerek kapağa ve gövdeye sabitlenir. Son olarak sanatçı, her bir dolma kalemi, güçlerinin bir göstergesi olarak yalnızca Japon kraliyet ailesi üyelerine tahsis edilmiş Maki-e tekniğini uygulayarak bizzat imzalar ve numaralandırır.

Pelikan, özel Raden serisi ile bu muhteşem Japon süsleme sanatını ünlü Souverän® serisi dolma kalemlerine aktarmıştır.

Raden M800 Royal Platinum dolma kalemleri, beceriyle işlenmiş ve M boyutundaki 18 ayar altın uç ile birer sanat eseridir. Her bir dolma kalem, Pavlonya ahşabından üretilmiş, geleneksel bir Japon hediye kutusunda sunulur.

Raden M805 Royal Platinum, Eylül 2018’den itibaren, dünya çapında 388 parçalık sınırlı sayıda üretim bir seri olarak satışa sunulacaktır.

 

Daha Fazla

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.