Souverän® M1005 Stresemann

Souverän® M1005 Stresemann

 Souverän® M1005 Stresemann
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Special Edition

Souverän® M1005 Stresemann

Alman Weimar Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Gustav Stresemann (1879-1929), politik kariyerinin yanında yeni bir takım elbise modeli yaratmasıyla da ünlüdür. Klasik Stresemann takım elbisesinde siyah/gri çizgili pantolon ile siyah ya da antrasit renginde desensiz bir ceket bulunur. Pelikan’ın Souverän® serisi genelde “Stresemann” olarak bilinir. Bu nedenle de Pelikan, Souverän® serisinin siyah-antrasit renkli modeline Gustav Stresemann adını vermiştir.

Souverän® serisi 405 ve 805 Stresemann modellerinin başarılı şekilde pazara tanıtılmasının ardından Pelikan, Souverän® yelpazesindeki en eşsiz model olan M1005 Stresemann’ı piyasaya sürerek bu başarıyı devam ettirmiştir. Zarif görünümüyle bu pistonlu dolma kalem, gümüş pırıltısı elde etmek için tamamen rodyum ile kaplanmış olan 18 ayar altın ile donatılmıştır. Göz yanıltıcı şekilde sade antrasit çizgilerin bulunduğu gövde selülöz asetattan yapılmıştır. Oldukça ince bir çalışma gerektiren geleneksel bir sürecin yaşandığı bu yöntem ile seri zarif karakterini kazanmış olur.

Souverän® M1005 Stresemann çekici bir hediye kutusunda (G15) gönderilir. Uyumlu bir renk kontrastı sağlamak açısından Edelstein® mürekkebin güzel kapaklı şişesinde bulunan Mandarin mürekkebini önerebiliriz.

 

Daha Fazla

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.