Limited Edition „Herzstück 1929“

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.260958./limited-edition-herzstueck-1929https://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/tr_TR.FWI.displayShop.260958./limited-edition-herzstueck-1929tr_TRLimited Edition „Herzstück 1929“trueLimited Edition „Herzstück 1929“exclusivev2016-exclusive-nav-collections
Ürün tanıtım
Bilgiler ve rakamlar

Limited Edition - „Herzstück 1929“

Sonsuz hareketlilik

Yaratıcı hüner. Sınırsız özgürlük. Renkli zamanlar. Gelişim bir nesli öteye taşır.

Berlin, Paris, New York: Dünyanın hızla gelişen ve nüfusu milyonları bulan şehirleri sürekli bir hareket halindedir. Mobilitedeki yenilikler ise seyahatin hızını dikte eder. Otomobiller atların kas gücünden tamamen arınmış bir şekilde caddelerde boy gösterir. Okyanusun devleri dünyanın denizlerini aşarken ve demir yolları milletleri birbirine bağlarken Kont von Zeppelin’e ait hava gemisi dünyanın etrafını turlar. Bundan ilham alan Pelikan 1929 yılında yolculuğuna yeni bir yazı aracı dahil eder.

Theodor Kovács ve Fritz Beindorff

Yeni şeyler yaratacak kadar cesur. Bir mucit ve bir hayalperest ileri görüşlü olduklarını kanıtlar.

Mühendis Theodor Kovács, küçük bir aydınlanma havası ile çığır açan bir dolma kalem geliştirir. Farklı bir piston mekanizmasının kullanıldığı bu kalemde zamanın yazı aletlerindeki dezavantajlar çözülmüştür. Pelikan’ın sahibi Fritz Beindorff bu buluşun önemini fark eder ve 1927 yılında patentini alır. Ardından 1928 yılında patent tescili Almanya’da da gerçekleşir ve yalnızca bir yıl sonra patentli piston mekanizmasıyla ilk Pelikan dolma kalemi seri üretime geçer.

Yeni devrim

Progresif. Mobil. Öncü. Yeni piston mekanizması sistemi yazı kültürünü değiştirir.

Devrim etkisi yaratan küçük bir dönüş: Dolma kalemin içerisindeki iki farklı dişli uç bulunan yenilikçi teknoloji, şaftın kalem tutamağından daha hızlı şekilde dönmesini sağlar. Bu yazı aleti yüksek hacimde bir mürekkep saklayabilir, daha kolay şekilde doldurulabilir ve mürekkep lekeleri oluşturmaz. Önceden pazara hakim olan tüplü dolma kalemlere kıyasla daha avantajlı olan bu dolma kalem gezginlerin kalem kullanmasını daha kolay hale getirir.

Herzstück 1929

Simgesel. Modern. Seçkin. Özel seri tarihi şekli yeni bir biçimde yorumlar.

Daha fazla ayrıntı sevdasıyla “Herzstück 1929”, 1920’lerin orijinalini de takdirle anar: Şeffaf pencere, kıvrımlı gaga şeklindeki Pelikan tokası, tarihi Pelikan logosunun bulunduğu kapak ve tutamağın şekli ile ayrıntısı devrim niteliğindeki Pelikan dolma kalemin belirgin özellikleridir.

Net bir görüş

Sıra dışı. Şeffaf. Heyecan verici. Büyük pencere yeni bir anlayış edinmeyi mümkün kılar.

Hatıra aletin öne çıkan noktası, kalem gövdesinin uzunluğu boyunca devam eden büyük penceredir. Bu kalemde tarihi Pelikan dolma kalemindeki gibi yalnızca mürekkebin seviyesinin değil pistonun kendisinin de görünmesini sağlayan büyüleyici tasarım söz konusudur. Böylece mürekkep kalemin içine çekildiğinde piston mekanizmasının çalışma şeklini görmek mümkündür. Piston altın kaplamalı ve tarihi patent numarasıyla etiketlenmiş şekilde sunulur.

Altın parçası

Süslü. İşlenmiş. Altın kaplamalı. “Herzstück 1929” kaleminin yüksek kaliteli malzemeleri etrafına lüks saçar.

Tamamen siyah ve altın renklerin kullanıldığı kalem oldukça sıra dışı bir görünüm sergiler. Aynı ifade malzemeler için de kullanılabilir: Yaldızlı pirinç ve 18 karat altın uç “Herzstück 1929” kaleminin parlamasını sağlar. Plastiklerin platini olarak adlandırılan yüksek kaliteli siyah reçine doğal elmaslar ile cilalanmış olup kullandıkça kendiliğinden parlaklık etkisini ortaya çıkarır. Oldukça parıltılı olan malzemelerin yüzey dayanımı oldukça yüksektir.

Ender güzellik

Sınırlı. Ender. Seçkin. Sınırlı sayı dünya çapında oldukça rağbet görür.

Orijinalinin anısına bu özel seride tarihi patent numarasının son üç rakamı olan 462 parça bulunur. Tam patent numarası yaldızlı pistonun üzerine işlenirken dünya çapındaki 462 parçalık serinin kendi numarası ise (bu örnekte 008) her bir kalemin tutamak halkasına bezenmiştir. Bu rakam ender güzelliklerin eşsizliği için bir kanıttır.

 

Daha fazla bilgi

Güzel yazı haber bültenine abone olun

Pelikan güzel yazı ürünleri ile ilgili bütün yeniliklerden haberdar etmemizi ister misiniz?

Çok kolay! Aşağıdaki bültenimize abone olun, haberleri ve olayları size bilgilendireceğiz.

Eposta adresiniz sadece bültenler için kullanılacak ve herhangi bir üçüncü kişi/kurum ile paylaşılmayacaktır.