Fine Writing Newsletter 11/2017

Fine Writing Newsletter 11/2017

 

Podczas centralnego spotkania członków Pelikan 2017, kolekcjonerzy oraz miłośnicy piór wiecznych z całego świata, spotkali się by podzielić się swoją pasją do pisma ręcznego oraz instrumentów piśmiennych. Spotkania stały się kluczowym wydarzeniem w corocznym kalendarzu Pelikana.

Jesienią z radością zaprezentujemy Państwu wiele nowych ekscytujących produktów. Elegancka seria 605 White-Transparent jest nowoczesną interpretacją ponadczasowego klasycznego Souverän, podczas gdy nowa seria 805 Ocean Swirl przypomina morze o wzburzonych i głębokich wodach. Wprowadzamy długo oczekiwany nowy model limitowanej serii Maki-e Dragonfly. Motyw ważki, wraz z wieloma drobnymi szczegółami, podnosi rangę tego owada w mitologii japońskiej.

Zachęcamy Państwa do odkrywania nowych wspaniałych produktów !

Pelikan Hubs 2017

Cieszymy się ze stale rosnącego grona członkowskiego. Na tegoroczny event zostało zaproszonych ponad 3600 zarejestrowanych uczestników z 145 miast na całym świecie, z 43 różnych krajów ! Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom, zwłaszcza tym, którzy z dużym zaangażowaniem i poświęceniem zadbali o prawidłową organizację spotkania. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie fanów marki Pelikan 2018.

SOUVERÄN® 605 WHITE-TRANSPARENT

Pełne wdzięku i delikatności. Tak można opisać wygląd nowego pióra z edycji specjalnej Souverän 605 White-Transparent. Ze względu na zastosowanie stonowanej kolorystyki, pióro wydaje się niepozorne, ale absolutnie takie nie jest. Jasny, ale nie zimny odcień bieli podkreśla bardzo nowoczesną interpretację prawdziwego klasyka marki Souverän.

Biały, częściowo przezroczysty korpus wykonany został z octanu celulozy, z zastosowaniem tradycyjnych, bardzo pracochłonnych procesów. Do wykonania białych, drobno toczonych elementów użyto żywicy wysokiej jakości. Zacisk i pierścienie są dodatkowo pokryte powłoką z palladu, a wykonana w całości z rodowanego 14-karatowego złota stalówka doskonale harmonizuje ze srebrnym połyskiem pozostałych elementów. Nawet wewnętrzne części, które lekko prześwitują przez białą przezroczystą obudowę wiecznego pióra oraz górną część długopisu, doskonale pasują do biało-srebrnego wyglądu zewnętrznego.

Pióro Souverän 605 White-Transparent oferowane jest w specjalnie zaprojektowanym pudełku. Ta elegancka seria produktów piśmienniczych obejmować będzie wieczne pióro z mechanizmem tłokowym oraz długopis i będzie dostępna na rynku od połowy października 2017 r.

SOUVERÄN® 805 OCEAN SWIRL

Ta elegancka, nowa, specjalna edycja została stworzona przy użyciu unikatowego materiału, zapewniającego wyjątkowo spektakularny wizerunek każdego pióra M805 Ocean Swirl. Ekspozycja na światło dodaje blasku i głębi, dzięki czemu pióro różni się intensywnością koloru. Tak jak na głębokim morzu, jasne plamy imitują promienie znajdujące się w oceanie, dzięki czemu każdy instrument piśmienny jest niepowtarzalny.

Pierścienie oraz zacisk zostały ozdobione powłoką z palladu, zaś 18 karatowa złota stalówka jest w całości rodowana, celem uzyskania srebrzystego połysku. Podobnie jak w większości piór Pelikan, różne szerokości stalówek pozwalają na dopasowanie preferowanego stylu pisania oraz szerokości linii.

Stalówka tego pióra wiecznego będzie dostępna w wariantach: EF, F, M oraz B. Dopasowane do tego zestawu pióro kulkowe oraz długopis będą również dostępne w Naszym asortymencie. Polecamy również atrament Edelstein w idealnie dopasowanym kolorze Jade. Model 805 Ocean Swirl dostępny będzie od listopada 2017 roku.

LIMITED EDITION MAKI-E DRAGONFLY

Dragonfiles słyną ze swych wyjątkowych umiejętności latania. Tak jak ważki lecą jedynie wprzód i nigdy nie zawracają, dzięki czemu uważane są jako szczęśliwy symbol japońskiej mitologii, reprezentujący wytrzymałość i wytrwałość. Projekt ważki wykorzystywany był do ozdabiania broni Samurajów z czasów wojny w Japonii.

Korpus wiecznego pióra przedstawia pięć żywych, barwnych ważek we wspaniałej oprawie. Tło jest przedstawione przez „Tsugigami”, czyli tradycyjny japoński papier wykonany ze złączonych różnych rodzajów materiału. Obiekt ważki jest wykonany poprzez użycie różnych technik Maki-e, takich jak : Raden, Byakutan-nuri, Kawari-nuri czy Togidashi-Taka-Maki-e. „Dragonfly” to arcydzieło łączące w sobie rzemiosło firmy Pelikan Germany opartej na 179-letniej tradycji i technologii wraz z tradycyjnymi technikami Maki-e.

Każde pióro posiada logo Pelikan na topie, numer edycji limitowanej oraz podpis artysty wykonany ręcznie techniką Maki-e. Seria jest limitowana do 111 sztuk na całym świecie. Każde pióro wyposażone jest w wygrawerowaną, dwutonową, 18 karatową złotą stalówkę, a wszystko zamknięte jest w tradycyjnym, japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna Paulownia.