Fine Writing Newsletter 05/2017

Fine Writing Newsletter 05/2017

 

Z radością przekazujemy Państwu najświeższe informacje z Hanoweru! Pelikan powraca do starego historycznego budynku Pelikana, w którym będzie mieścić się sklep, muzeum i archiwum.

Po raz kolejny możemy przedstawić Państwu dwa nowe instrumenty piśmienne marki Pelikan, które wkrótce pojawią się w sprzedaży. Model Souverän 800 Renaissance Brown wzbudza zachwyt niezwykłą kombinacją kolorów. Model Raden M800 Royal Gold z Edycji Limitowanej to kolejne arcydzieło, które łączy tradycyjną japońską sztukę dekoracyjną z niemieckim rzemiosłem produkcji instrumentów piśmiennych. Na koniec mamy również wiadomości z Hanoweru.

EDYCJA SPECJALNA SOUVERÄN® 800 RENAISSANCE BROWN

Artystyczny towarzysz

Edycja Specjalna Souverän 800 Renaissance Brown została zaprojektowana bazując na zupełnie nowej kombinacji kolorystycznej. Wyjątkowe, perłowe refleksy wewnątrz brązowego materiału akrylowego subtelnie podkreślają efekt światła i cienia.

Ta estetyczna gra kolorów symbolizuje typową cechę malarstwa renesansu – to hołd dla dzieł wielkiego malarstwa tego czasu. Pierścienie i klips zostały ozdobione 24-karatowym złotem. Dwukolorowa stalówka, która została wykonana z 18-karatowego złota, jest dostępna w rozmiarze: EF, F, M i B. Idealnym uzupełnieniem do pióra wiecznego jest długopis, również dostępny w naszym asortymencie.

Instrumenty piśmienne Souverän są dostarczone w praktycznym pudełku kartonikowym. Istnieje możliwość zamówienia wysokiej jakości pudełka prezentowego na życzenie. Dodatkowo rekomendujemy zakup dopasowanego kolorystycznie atramentu Edelstein Ink of The Year 2017 w odcieniu Smoky Quartz.

Edycja Specjalna Renaissance Brown będzie dostępna od maja 2017 roku.

Edycja Limitowana M800 Raden Royal Gold

Raden to tradycyjne japońskie rzemiosło dekoracyjne, wykorzystywane do lakierowania oraz w stolarstwie. Efektem żmudnej pracy artysty wykorzystującego wąskie paski z muszli, są piękne i zachwycające dzieła sztuki, z których każde jest niepowtarzalne.

Pierwszy etap pracy nad piórem wiecznego M800 Royal Gold polega na pokryciu jego powierzchni japońskim lakierem Urushi w odcieniu głębokiej czerni. Następnie wykonywane są charakterystyczne paski z cząstek niezwykle kosztownej białej masy perłowej. Paski te są zdobione na tylnej stronie 14-karatowym złotem. Dzięki ponownemu pokryciu lakierem paski zostają przytwierdzone do powierzchni. Zwieńczeniem całego procesu pracy nad powstaniem pióra jest sygnownie i narysowanie numeru pióra przez artystę za pomocą techniki Maki-e. Technika Maki-e jest szlachetną techniką zdobienia, słynącą z niebywałego artyzmu, która była zastrzeżona dla japońskiej rodziny cesarskiej jako insygnium władzy.

Edycja Limitowana Raden stanowi przeniesienie niesamowitej japońskiej sztuki zdobienia Makie-e na model piór wiecznych z słynnej serii Souverean. Pióra wieczne Raden M800 Royal Gold posiadają precyzyjnie wycyzelowane i rodowane stalówki z 18-karatowego złota w rozmiarze M. Każde pióro wieczne z tej serii zostało umieszczone w tradycyjnym, japońskim pudełku, wykonanym z drewna Paulownia.

Edycja Limitowana Raden M800 Royal Gold będzie dostępna od czerwca 207 roku w ilości 388 sztuk na całym świecie.

Otwarcie Pelikan TintenTurm w Hanowerze

W dniu 29 marca 2017 Pelikan TintenTurm otworzył podwoje w odnowionych wnętrzach swojej dawnej siedziby spółki. Obiekt Pelikan TintenTurm będzie mieścił sklep i archiwa Pelikana.

Innowacyjne produkty, interesujące pozycje klasyczne z asortymentu marki, rzadkie skarby i fantastyczne eventy czekają na klientów i fanów marki. Podzielona na trzy sekcje sklep / muzeum / eventy, przestrzeń daje odwiedzającym możliwość wglądu w świat Pelikan na ponad 657 metrach kwadratowych. W sklepie klienci mogą przetestować instrumenty piśmienne i artykuły do malowania, do użytku w szkole, biurze lub w domu.

Sala historyczna zapewnia dużą przestrzeń jako muzeum na zmieniające się wystawy o świecie Pelikan. Re: pelikan wystawa rozpoczyna od rzeczy do muzeum. Studenci komunikacji wizualnej na Uniwersytecie w Hanowerze Nauk Stosowanych i Sztuk w Hanowerze przedstawili ich twórczą reinterpretację przeanalizowanych motywów historycznych plakatów Pelikana. Zabytkowy ratusz, który został zbudowany przez architekta Karla Siebrecht w 1913 roku i zawiera liczne rzeźby secesyjne i artystycznie spreparowana mozaika rzeźbiarza Ludwiga Vierthaler, która stanowi odwzorowanie pelikana.

Sala jest skąpana w prawdziwie unikalnym światle: kolorowy witraż okienny dodany w 1932 roku przez Adolfa Hölzela, który był pionierem sztuki nowoczesnej, nadaje splendoru przestrzeni. Ponadto archiwum Pelikana dysponuje wymiernymi skarbami z prawie 180-letniej historii marki.

Jeśli chodzi o trzecią kategorię, czyli eventy, będą organizowane regularnie. Goście nie tylko usłyszą ale również zobaczą wiele ciekawych programów, do których będą mogli przyłączyć. ale dostać się przyłączyć, jak również. Wycieczki wokół Pelikan TintenTurm są również dostępne.