Maki-e Ginko & Maple Leaves

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255250./maki-e-ginko-and-maple-leaveshttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255250./maki-e-ginko-and-maple-leavespl_PLMaki-e Ginko & Maple LeavestrueMaki-e Ginko & Maple Leavesexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Ginko & Maple Leaves

Maki-e to posiadająca długą tradycję, japońska sztuka tworzenia delikatnych obrazów prószonych na różnych przedmiotach, znana ze swego piękna i artyzmu. Aby uzyskać zamierzony efekt, warstwami nakładany jest szlachetny japoński lakier Urushi, który następnie jest kilkakrotnie polerowany. Powierzchnię wzoru pokrywa się warstwą kolorowego lakieru, by finalnie pokryć go jeszcze kilkoma warstwami lakieru. Ta technika nosi nazwę Togidashi-Maki-e.

Ponadto, gdy artysta zmiesza puder węgla drzewnego i złota z lakierem, wzór utworzy wypukłość nad powierzchnią pióra: dotykając pióra można wyczuć wyraźną różnicę. Technika ta określana jest jako Taka-Maki-e. W przypadku pióra wiecznego “Ginko & Maple Leaves” marki Pelikan artysta harmonijnie połączył obie techniki sztuki Maki-e.

Pióro wieczne “Ginko & Maple Leaves” zdobi tradycyjny motyw jesieni, który jest nieodłącznym elementem sztuki japońskiej. Zwiastujący nadejście jesieni widok tańczących na wietrze wraz z promykami słońca purpurowych liści, które dopiero co opadły z drzew jest jego najbardziej charakterystycznym obrazem.

Dzięki dekadom doświadczenia, imponujące pióro wieczne Souverän M1000 jest produkowane w Niemczech a następnie zdobione w Japonii. Dbałość o detale z jaką została wykonana stalówka z 18-karatowego złota z rodowanymi akcentami w rozmiarze M, stanowi o wartości tego arcydzieła. Każdy model został indywidualnie podpisany przez artystę.

Edycja Limitowana pióra wiecznego “Ginko & Maple Leaves” liczy jedynie 88 egzemplarzy. Każdy z nich został zapakowany w ekskluzywne pudełko upominkowe wykonane z tradycyjnego japońskiego drewna Paulownia.

Obejrzyj film Maki-e: www.pelikan.com/exclusive

Unikatowe pióro wieczne z mechanizmem tłoczkowym “ Maki-e Ginko & Maple Leaves” zwyciężyło w 20 edycji konkursu, zdobywając tytuł „Wybór czytelników” w kategorii “Best Urushi Arts Pen”. Nagroda przyznawana jest przez amerykański magazyn Pen World.

 

Szczegóły

 

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.