Maki-e Fireworks

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255261./maki-e-fireworkshttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255261./maki-e-fireworkspl_PLMaki-e FireworkstrueMaki-e Fireworksexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Fajerwerki

W Japonii fajerwerki są popularną rozrywką w czasie lata. Prezentowane są one na ponad pięciuset pokazach fajerwerków w Japonii a największy pokaz obejmuje ponad dwadzieścia tysięcy fajerwerków . . . uczta dla oczu.

Przeważnie większość fajerwerków z Japonii i Chin wybucha i tworzy formę okręgu. Te, w których każda iskra pozostawia za sobą ślad nazywane są Kiku-mono lub chryzantemami. Te, w których iskry nie pozostawiają śladu nazywane są Botan-mono lub piwoniami.

Maki-e to sztuka japońskiego malarstwa, słynąca ze swego piękna i artyzmu. Dosłowne tłumaczenie słowa Maki-e oznacza “posypany obraz”, ponieważ wzór posypany jest złotym bądź srebrnym proszkiem.

W procesie tym używany jest rzadki japoński lakier Urushi, Stosuje się go w kilku warstwach i poleruje wiele razy. Na powierzchni rysuje się wzór przy użyciu kolorowego lakieru. Następnie powierzchnia pokrywana jest kilkoma warstwami lakieru. Technika ta nazywa się Togidashi-Maki-e i wykorzystano ją podczas produkcji wiecznego pióra Pelikan model "Fireworks". Aby zobrazować tematykę fajerwerków, artysta wykorzystał również masę perłową oraz złoto, aby stworzyć tradycyjną ucztę dla oczu. To wieczne pióro zostało wykonane w Kaga - historycznym regionie Japonii, znanym z tradycyjnej sztuki japońskiej.

W roku 1929, firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego. Technika ta została ulepszona, zaktualizowana i jest używana po dziś dzień. Model “Fireworks” to arcydzieło z precyzyjnie wygrawerowaną stalówką z 18 karatowego złota z rodowanymi akcentami. Logo Pelikan z koroną, numer edycji limitowanej oraz podpis artysty narysowane są ręcznie techniką Maki-e.

Przy wykorzystaniu doświadczenia udoskonalanego od lat i wspaniałego kunsztu, imponujące wieczne pióro Souveraen 1000 jest produkowane w Niemczech a następnie ozdabiane w Japonii, tworząc doskonały produkt będący czymś więcej niż sumą poszczególnych części...bowiem w jego wnętrzu kryje się odrobina magii...

Pióro wieczne zamknięte jest w tradycyjnym, japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna Paulownia.

Model “Fireworks”, wydany w roku 2010, był dostępny w serii limitowanej jedynie w 88 sztukach na całym świecie. Firma Pelikan wyprzedała już wszystkie egzemplarze.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.