Maki-e Fantasia

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255265./maki-e-fantasiahttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255265./maki-e-fantasiapl_PLMaki-e FantasiatrueMaki-e Fantasiaexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Maki-e Fantasia

W najnowszej Edycji Limitowanej, Pelikan przedstawia pióro Maki-e, które jest zarówno niezwykłe i niesamowicie piękne. Zamiast bardziej typowych krajobrazów, Fantasia przedstawia tradycyjny japoński projekt o nazwie "Komon Pattern", który jest powszechnie stosowany w eleganckich Japońskich Kimonach. Osiem sześciokątów z ośmiu różnych stylów tworzy subtelne kombinacje kolorów, które cieszą oko bogactwem szczegółów, wszystko jest malowane z niezwykłą miłością. Sześciokąty otaczające owoce wiśni w czerwonawo-złotym kolorze, oparte są na różnym tle, które jest namalowane w technice "Byakudan-Nuri", z wykorzystaniem złotych liści i lakieru bezbarwnego. Dzięki tej technice, po wzięciu pióra w dłoń, lakier z zaskakującą głębokością mieni się w blasku światła na czerwono i pomarańczowo.

Dla Pelikan Maki-e Fantasia pióro wieczne, została wyszukana i wykorzystana technika Kaga Togidashi-Taka-Maki-e. Jest to arcydzieło, które łączy w sobie niemiecki kunszt, w oparciu o ponad 175 lat tradycji i technologii, z najwyższej jakości japońskimi Maki-e technikami malarskimi, które są znane na całym świecie.

Pelikan logo na koronie skuwki, numer egzemplarza ograniczonej Edycji Limitowanej i podpis artysty są rysowane ręcznie, przy użyciu techniki Maki-e. Seria jest ograniczona jedynie do 88 sztuk na całym świecie. Każde pióro posiada 18 karatową, dwu-kolorową złotą stalówkę w rozmiarze M. Pióro zapakowane jest w tradycyjne pudełko japońskich piór, wykonane z drewna Paulownia.

 

Waga w gramach

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.