Kyokko & Gekko

Kyokko & Gekko - Set

 Kyokko & Gekko - Set
Opis produktu
Fakty i liczby

Kyokko & Gekko

“Kyokko” (Światło słoneczne) i “Gekko” (Światło księżyca) to ręcznie robione pióra wieczne, wykonane techniką Raden, z cząstkami masy perłowej. Raden to tradycyjne japońskie rzemiosło dekoracyjne, wykorzystywane do lakierowania oraz w stolarstwie.

Kyokko

“Kyokko” oznacza “światło słoneczne” i wykonane jest z muszli uchowca z Morza Japońskiego. Ponieważ wymiary uchowca są niewielkie, części stosowane do techniki zdobniczej Raden są ograniczone. Jest to jedna z najbardziej kolorowych części uchowca, odzwierciedlająca kolory tęczy.

Muszlę uchowca kładzie się na ziemi i miażdży twardym kamieniem na bardzo drobne płatki. Następnie płatki są cięte w wąskie paski i przytwierdzane do powłoki lakieru wokół nasadki i zbiorniczka wiecznego pióra M800.

Powierzchnia zostaje ponownie pokryta lakierem a następnie wypolerowana. Logo Pelikan narysowane jest słynną techniką Maki-e i otoczone dopasowanymi kolorami cząstek muszli uchowca.

Gekko

“Gekko” w języku japońskim oznacza “światło księżyca”. To wieczne pióro wykonane jest z australijskiej muszli uchowca. Mimo, że wymiary całego uchowca są duże, jego niebieska część jest niewielka. Tak więc konieczne jest, aby wybrać najlepsze niebieskie kawałki. Muszlę uchowca kładzie się na ziemi i miażdży twardym kamieniem na bardzo drobne płatki. Następnie płatki są cięte w wąskie paski i przytwierdzane do powłoki lakieru wokół nasadki i zbiorniczka wiecznego pióra M800. Powierzchnia zostaje ponownie pokryta lakierem a następnie wypolerowana. Logo Pelikan narysowane jest słynną techniką Maki-e i otoczone dopasowanymi kolorami cząstek muszli uchowca.

W roku 1929, firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego. Technika ta została ulepszona, zaktualizowana i jest używana po dziś dzień. Modele Pelikan “Kyokko” i “Gekko” to arcydzieła z precyzyjnie wygrawerowanymi stalówkami z 18 karatowego złota z akcentami z rodu.

Każde wieczne pióro zamknięte jest w tradycyjnym, japońskim pudełku upominkowym, wykonanym z drewna Paulownia.

Zestaw "Kyokko & Gekko", wydany po raz pierwszy w roku 2005, był dostępny w serii limitowanej jedynie w 200 zestawach na całym świecie. Firma Pelikan wyprzedała już wszystkie egzemplarze.

 

Więcej informacji

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.