M1000 Raden Sunlight

truehttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255272./m1000-raden-sunlighthttps://www.pelikan.com/pulse/Pulsar/pl_PL.FWI.displayShop.255272./m1000-raden-sunlightpl_PLM1000 Raden SunlighttrueM1000 Raden Sunlightexclusive-text-background
Opis produktu
Fakty i liczby

Souverän® M1000 Raden Sunlight

Raden to tradycyjne japońskie rzemiosło dekoracyjne, wykorzystywane do lakierowania oraz w stolarstwie. Pióro wieczne M1000 Sunlight wykonane jest z muszli uchowca z Morza Japońskiego. Ponieważ wymiary uchowca są niewielkie, części stosowane do techniki zdobniczej Raden są ograniczone. Jest to jedna z najbardziej kolorowych części uchowca, odzwierciedlająca kolory tęczy. Muszlę uchowca kładzie się na ziemi i miażdży twardym kamieniem na bardzo drobne płatki. Następnie płatki są cięte w wąskie paski i przytwierdzane do powłoki lakieru wokół nasadki i korpusu pióra wiecznego M1000. Powierzchnia zostaje ponownie pokryta lakierem a następnie wypolerowana. Numer każdego pióra został narysowany przy użyciu technik Maki-e.

Gdy w 1929 roku firma Pelikan zarejestrowała patent na mechanizm tłoka, nowy system napełniania pióra wiecznego, nikt nie przypuszczał, że ta sama technika przetrwa dekady. Technika została ulepszona i jest używana po dziś dzień. Model M1000 jest idealną propozycją dla osób, które dużo piszą ze względu na największą pojemność tłoka z wszystkich dostępnych obecnie na rynku piór wiecznych. Pióro wieczne marki Pelikan M1000 Sunlight to prawdziwe arcydzieło, którego stalówka w rozmiarze M została wykonana z 18-karatowego złota.

Każdy egzemplarz pióra wiecznego został zapakowany w ekskluzywne pudełko upominkowe wykonane z tradycyjnego japońskiego drewna Paulownia.

 

Szczegóły

Zasubskrybuj newsletter dotyczący ekskluzywnych instrumentów piśmiennych

Chcesz otrzymywać bieżące informacje na temat wszystkich nowych, ekskluzywnych instrumentów piśmiennych marki Pelikan?

To proste! Zasubskrybuj nasz newsletter poniżej, a będziesz otrzymywać najnowsze informacje na temat produktów i wydarzeń.

Twój adres będzie wykorzystywany tylko dla celów newslettera i nie zostanie przekazany osobom trzecim.